Son Dakika Haberler

Muhtarlar KARA SARAY’ın Muhalefeti Engelleme Planına Alet Oldu.

Muhtarlar KARA SARAY’ın Muhalefeti Engelleme Planına Alet Oldu.
Okunma : 87 views Yorum Yap

erdogan_33Cumhurbaşkanı’nın özel davetlisi olarak KARA SARAY’a giden Muhtarlar bir skandala alet olduklarının farkında değiller.

Erdoğan Cumhurbaşkanı olduğundan beri yaptığı konuşmalarla hükümeti yönetiyor, yasalar çıkartıyor, muhalefet partileri ile tartışmalara girerek hükümet adına cevaplar veriyor, güçler ayrılığı ilkesini, tarafsızlığını ve anayasayı ayakları altına alıyor.

Her Salı günü TBMM’de partilerin gurup konuşmaları olması dolayısı ile TV’ler canlı yayında mecliste oluyor ve gündemi konuşan liderlerin konuşmalarını canlı olarak yayınlıyordu.

CHP’NİN CANLI YAYIN HAKKI GASP EDİLDİ

Tayyip Erdoğan, bu hafta yine Salı günü TBMM de konuşma yapacak olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun  aynı saatte muhtarlar toplantısı düzenleyerek canlı yayın araçlarının Cumhurbaşkanı konuşmasını yayınlaması CHP’nin halka hitap ettiği mecliste konuşma hakkını engellemiş oldu.

MUHTARLAR ALET OLDU

Toplantıya 9 ilden 424 muhtar çağrılmış ve Sarıyer’den 3 muhtar katılmıştı, Toplantı korkunç maliyetiyle, ihtişamıyla, lüks ve israfıyla utanç sarayına dönüşen Kaçak Saray’da yapıldı.

Meclis’te salı günleri siyasi partilerin grup toplantıları oluyor, Saat 11.00’de MHP, ardından AKP, 12.30’da HDP, 13.30’da da CHP grubu toplantısı yapılıyor. Parti liderleri halka vermek istedikleri mesajları veriyorlar. Böylece partiler halka hitap ediyordu.

İKİ MUHALİF KANAL YAYINLADI

Kılıçdaroğlu saat 13.30’da kürsüye çıktı. Bütün kanalların naklen yayın araçları Kara Saray’da olduğu ve Erdoğan’ın konuşmasını naklen verdiği için Kılıçdaroğlu’nun konuşması bir iki muhalif kanal dışında hiçbir kanalda yayınlayamadı.

Erdoğan ise muhtarlarla toplantıda tam 50 dakika boyunca konuştu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’ndan uzun konuşarak naklen yayın ekiplerinin Meclis’e dönmesini engelledi. Böylece Erdoğan, Türk siyaset tarihinde görülmemiş bir skandala imza atarak, ana muhalefet partisinin ve liderinin sesini halka duyurma hakkını gasp etmiş oldu.