Son Dakika Haberler

Mustafa Sarıgül Beklenen Adaylığını Açıkladı

Mustafa Sarıgül Beklenen Adaylığını Açıkladı
Okunma : 100 views Yorum Yap

ChpsarigulCHP Istanbul Belediye Başkan aday adayı olarak Müracaatını yapan Mustafa Sarıgül bugün Il Başkanı oğuz Kaan Salıcıya belgelerini vererek adaylığını açıkladı.
SARIGÜL ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ortak basın toplantısı düzenledi. Sarıgül İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. İşte toplantıdan notlar:
CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı:
Bugün Türkiye için İstanbul için önemli bir gün. Sayın Sarıgül bugün CHP’de Büyükşehir Belediye adaylığı için başvurusunu yapacak. Kendisine hayırlı olsun diyorum.
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül:
Haftalardır İstanbul’umuzu karış karış dolaşıyorum. Yurttaşlarımızın gösterdiği ilgiye alakaya CHP adına ne kadar teşekkür etsem azdır. Bizim anlayışımız asla ötekisi olmayan siyasi parti farkı gözetmeyen tüm İstanbul’u kucaklayan bir anlayıştır.
Biz güzel İstanbul’umuzu çok daha iyi bir noktaya taşıyacağımıza inanıyorum. İstanbul’un tarihini, denizini, doğasını, ormanının mutlaka koruyacağız. İstanbul’un bilimsel çalışmalara dayalı planlı gelişmeye ihtiyacı var. Bunu inşallah biz sağlayacağız. Kentsel dönüşüm yapılan yerlerde mutsuz vatandaşımız inşallah olmayacak. Çünkü biz kentsel dönüşüm değil kentsel gelişim yapacağız.
Ulaşım sistemi maalesef ve maalesef İstanbul’da kilitlenmiştir. Ulaşımın yürümediğini herkes görmekte. Trafik çilesine söz veriyorum biz son vereceğiz. Kent ulaşımında raylı sistemleri ön plana çıkaracağız. Deniz ulaşımına çok önem vereceğiz. İstanbul’un her noktasındaki otopark sayılarını ilk fırsatta arttırmaya başlayacağız.