Son Dakika Haberler

MÜTHİŞ İDDİA, 34 ŞEHİT,10 YARALI, 12 ESİR

MÜTHİŞ İDDİA, 34 ŞEHİT,10 YARALI, 12 ESİR
Okunma : 112 views Yorum Yap

34sehit

Bölücü terör örgütü PKK’nın Dağlıca’da gerçekleştirdiği hain saldırıyla ilgili skandal bir iddia ortaya atıldı. 2 zırhlı aracın uzaktan kumandalı bomba ile patlatıldığı saldırının ardından, teröristlerin olay yerinde şehit düşen bazı askerlerin cenazelerini kaçırdığı, telsiz konuşmalarında da şehit düşen yarbay için “Tabur komutanı bizde” diye anons geçtiği öne sürülüyor.

“34 Şehit, 10 Asker Yaralı, 12 Esir

Mehmetciktv.com.tr’nin haberine göre 34 şehit, 10 yaralı, 12 asker esir alındığı iddia ediliyor. Genelkurmay, hava şartları nedeniyle bölgeyi tamamen temizlemek için çalışamalar yürütüyor.

12 ASKER ESİR İDDİASI

Dağlıca’daki hain saldırıya ilişkin Genelkurmay’dan yapılan resmi açıklamada, şehit sayısının verilemeyişinin sebebiyle ilgili skandal bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre PKK’lı teröristler, 400 kiloluk el yapımı patlayıcıyı uzaktan kumandayla infilak ettirdikten sonra, çembere aldıkları konvoydaki yaralı askerleri de olay yerinde şehit etti. Teröristler daha sonra, sağ kalan 12 askeri esir alırken, bazı şehit cenazelerini kaçırdı. Teröristlerin telsiz konuşmalarında ise, şehit düşen yarbay için “Tabur komutanı bizde” diye anons geçtiği öne sürüldü.