Son Dakika Haberler

NAMUS VE ŞEREF KAVRAMI SENİN İÇİN NE ANLAMA GELİYOR

NAMUS VE ŞEREF KAVRAMI SENİN İÇİN  NE ANLAMA GELİYOR
Okunma : 156 views Yorum Yap

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi. Kılıçdaroğlu, “Israrla bir sorunun cevabını soruyorum. Sayın Erdoğan, Ramazan ayındayız, mübarek aydayız şimdi ben sana 80 milyon adına soruyorum; Namus ve şeref kavramı senin için ne anlama geliyor?” dedi.

İşte Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları…

Zeytin ağacını kurtarmak için imza kampanyasına destek vereceğiz. Zeytinden ne istiyorsunuz? Bu ülkenin duyarlı vatandaşları, çiftiçileri varsa zeytini yok ettirmeyeceğiz. Adı üretim reformu! Neyin üretimini yapıyorsun?

CHP’NİN 15 TEMMUZ RAPORU

Bu raporu hazırlayan arkadaşları yürekten kutluyorum. Komisyon kurulduktan kısa süre sonra iktidar yan çizmeye başladı. Ne gerek var dediler.Hayatını kaybeden 249 şehidin yakınlarına sesleniyorum: Adalet ve Kalkınma Partisi’ne hala güvenecek miyiz?Darbe Komisyonu kurdular. FETÖ’yü öven adamı komisyonun başına getirdiler. Darbeyi soruşturan savcıyı görevden aldılar.

FEHMİ KORU’YU NEDEN PENSİLVANYA’YA GÖNDERDİNİZ?”

Darbe yapılacağı biliniyordu, önlemediler. 20 Temmuz’da başka bir darbe yaptılar. 17-25 Aralık’ı darbe olarak görüyorsanız neden gazeteci Fehmi Koru’yu Pensilvanya’ya gönderdiniz? Bir ipte iki cambaz oynamaz ve anlaşamadılar.

TÜRKİYE KHK’LARLA YÖNETİLİYOR”

Neden 20 Temmuz darbesi diyoruz? Darbe olunca ne olur, 1971’de 1980’de yaşadık. Darbe oldukten sonra Türkiye neleri yaşadı, 20 Temmuz’dan sonra Türkiye neleri yaşıyor. 20 Temmuz’dan sonra TBMM büyük ölçüde devre dışı bırakıldı. Türkiye OHAL KHK’ları ile yönetiliyor. 20 Temmuz’u bir darbe sürecinin başlangıcı olarak kabul ediyoruz. OHAL kararnameleri sadece darbe girişimini bitirmek için mi çıkıyor? Hayır. Hayatın olağan akışı içerisinde yapılması gereken çok şey bu kararnamelerle yapılıyor.

İYİ BİR KAYINPEDER BULMANIZ LAZIMDI”

15 Temmuz’dan sonra öğrenciler, erler aylardır hapiste. Ama annelerin kabahati var. İyi bir damat ya da kayınpeder bulmanız lazımdı.

PARASI OLAN, DAYISI OLAN SERBEST BIRAKILIYOR”

150’nin üzerinde gazeteci hapiste. Üstelik bu gazeteciler, hayatları boyunca Fetullah Gülen’le mücadele etmişlerdir. Ama şimdi onlar FETÖ’cü diye içerideler. Damatlar serbest bırakılıyor. Parası olan, dayısı olan serbest bırakılıyor, gariban olan içeride kalıyor. Gazeteciler niye içeride tutuluyor? Onların da evi ve yurdu var. Ama paraları ve kayınpederleri yok. . Bu ortam 20 Temmuz darbe ortamıdır. Adil Öksüz de serbest bırakıldı, onun da kuvvetli bir dayısı var.

AİHM’E SESLENİYORUM…”

Hak arayan iki genç arkadaşımız açlık grevi yapıyor. Sadece oturup işimi istiyorum diyor. Buna bile tahammül edemiyorlar. Dikdatörler, diktacılar nedeniyle. Sonunda ne oldu alıp hapse attılar. AİHM’e sesleniyorum; O insanlar öldükten sonra mı karar vereceksiniz?

SEN NE BİÇİM ADAMSIN!”

Arap dünyası kend içinde kavga edebilir, Türkiye taraf olmamalıdır. İhvan’ın simgesini kullanma bundan vazgeçme dedik. 7 Haziran Erdoğan konuşuyor, İhvan işaretinin içeriğinde, tek millet, bayrak, devlet, vatan var diyor. Ben bunlardan rahatsız değilim, yalanlardan rahatsızım. Sen ne biçim adamsın, bir söylediğini ertesi gün yalanlıyorsun. Sonra da bunu hatırlatan adama hakaretlerde bulunuyorsun, sen ne biçim adamsın gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum.

SAYIN ERDOĞAN, 80 MİLYON ADINA SORUYORUM…”

Israrla bir sorunun cevabını soruyorum. Sayın Erdoğan, Ramazan ayındayız, mübarek aydayız şimdi ben sana 80 milyon adına soruyorum; Namus ve şeref kavramı senin için ne anlama geliyor?