Son Dakika Haberler

Ne Çektin be Melih Gökçek

Ne Çektin be Melih Gökçek
Okunma : 15 views Yorum Yap

Bekir-melih

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Sarıyer Gazetesi sahibi Bekir Batu’ dan çektiğini kimseden çekmedi.

Resmi belgelerle açılan davada Melih Gökçek’in yalanlarını yandaş basın ve mahkemeler  cevap veremiyor. Davanın ne şekilde sonuçlanacağı merak konusu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında “haksız kazanç” suçlamasıyla yeni bir soruşturma başlattı. Türkiye’yi sarsan büyük yolsuzluk operasyonunun yapıldığı 17 Aralık 2013’te Pursaklar’da tam 6 daire birden satın aldığı ortaya çıkan Gökçek’in, bu daireleri nasıl aldığı soruşturma konusu oldu.

Sarıyer Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Bekir Batu’nun yaptığı suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturmada “hakaret-iftira” suçlamasıyla savcılıkta ifade veren Gökçek, bu kez de “haksız kazanç” suçlamasıyla Memur Suçları Soruşturma Bürosu Savcılığı tarafından ifadeye çağrıldı. Pursaklar Tapu Müdürlüğü de, Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na gönderdiği yazıda Gökçek’in daha önce inkar ettiği 6 daireyi tam da 17 Aralık’taki yolsuzluk operasyonu yapıldığı gün tapuda bizzat kendi üzerine geçirdiğini resmen doğruladı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturmayı Memur Suçları Soruşturma Bürosu yürütüyor.

17 ARALIK’TA 6 DAİRE BİRDEN ALDI

Batu‘nun Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturmada Gökçek’in ifadesine başvurulacak. Gazeteci Bekir Batu, savcılığa sunduğu dilekçesinde “2 Ekim 2014 tarihinde gerek kendi gazetesinde gerekse Aydınlık Gazetesi’nde Gökçek’in 17 Aralık tarihinde büyük rüşvet operasyonu yapılırken Ankara Pursaklar’da tam 6 adet daire birden satın aldığını ve söz konusu haberi tapu kayıtlarıyla belgelendirdiğini ancak bu haberden sonra Gökçek’in kendisine sosyal medya üzerinden hakaret ettiğini” savundu.

Kendi üzerine tapulu daireleri inkar eden Gökçek’in “Haksız kazanç- iftira- hakaret” suçlarından cezalandırılmasını isteyen Gazeteci Batu, Gökçek’in kendisi hakkında @06melihgokcek hesabından attığı twitleri ve söz konusu dairelerin tapu kayıtlarını da savcılığa delil olarak sundu.
imageimage