Son Dakika Haberler

“New Turkey” Son Projedir. Salih Akıncı

“New Turkey” Son Projedir. Salih Akıncı
Okunma : 80 views Yorum Yap

SalihakinciCHP Sarıyer Meclis Üyesi Salih Akıncı, yeni Türkiye profilinin beyinlere yerleştirilmeye çalışılması, imaj ve görsel iletişimin hafızalarda yer alması için yapılan stratejik ve profesyonel algı yönetiminin çekincelerini dile getirdi.

“New Turkey” imajının havaalanı billboard’larında kullanılarak, sözde yeni imajı, Eyaletlere bölünmüş Türkiye haritaları, Güneydoğu’da Güvenlik zafiyeti ve yeni güvenlik yasalarının çıkarılmasını, projenin parçası olduğunu, hazırlanan büyük bölünmenin ancak Atatürk ilkelerine sahip çıkarak durdurabileceğini belirti.

CHP Meclis Üyesi Salih Akıncı “New Türkiye” Son projedir..

Türkiye’de oynanmak istenen asıl oyun Atatürk devrimlerinin bir bir ortadan kaldırılması, yeni Türkiye diyerek Eyaletlere bölünmüş yeni bir Osmanlı modeli, Sözde Kürdistan’a bağımsızlık, İstiklal mücadelesiyle kazanılmış toprakların bölünmesi, Terörist başı Apo’ya Referandumla özgürlük.

Hırsızların uğursuzların yaptıkları yanlarına kar kalacak müthiş bir zenginlik. Ve nihayetinde “Vatanın her köşesi işgal edilmiş Dahili ve Harici bedbahların” cirit attığı at koşturduğu bölünmüş parçalanmış bir ülke.

Ve sonuç. “İşte bu ahval ve şerait içinde” yarım kalan işi tamamlamak. Yani Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü Tam ve bağımsız Atatürk ilke ve inkilaplarına sımsıkı sarılı Damarlarında asil kan dolaşan milli bir irade. Tüm hainlerin köklerini kazıyıncaya kadar sürecek bir mücadele.

Ecdadımız Osmanlı’yı yok eden bitiren ve sonunda ortadan kaldıran şeyin Dünya ile entegre olamayan Medeniyet ve entellektüel bakış açısının olmayışı, Dünya milletlerinden soyutlaşıp sadece bir ailenin bir zihniyetin hakimiyetinin kendi sonunu hazırlamasıdır.

Yeni Türkiye denilen bugünki yapı da tek zihniyetin hakimiyeti. Sorgulamayan, eleştirmeyen, neden niçin kavramlarından uzak ben en iyiyi bilirim mantığıyla milleti sürükleyen bir yapı.

Ama bir şeyi atlamışlar mesele Vatan olursa bu milletin yedi düvele karşı verdiği mücadeleyi bir kez daha hatırlamak gerek. Atatürk’ün izinde yılmaz Türk gençliğinin nelere muvaffak olacağını bilmenin ve bildirmenin zamanı çok şükür ki yakında bir kez daha ortaya çıkacaktır.

Bu duygularla Binlerce yıldır var olan ve ilelebet var olacak olan bu milletin bu oyunları da bozacağına inancım tamdır. Şimdi nerde birlik olunacağının zamanıdır. Ya Atatürk ve onun bu millet için kurduğu Laik Demokratik Tam Bağımsız Türkiye veya Birilerinin ben ne istersem sen osun diyen zihniyetin (New Turkey) Yeni Türkiye si.