Son Dakika Haberler

O MİLLET VEKİLİ’DE ” OLAĞANÜSTÜ KURULTAY” İSTEDİ

O MİLLET VEKİLİ’DE ” OLAĞANÜSTÜ KURULTAY” İSTEDİ
Okunma : 86 views Yorum Yap

Kurultay

1 Kasım seçimlerinin ardından, CHP’de genel merkezin de, muhaliflerin de tek bir gündemi var; Kurultay.Ancak iki kesimin ayrıldığı nokta, bu kurultayın niteliği ve zamanı. Genel Merkez, seçimler nedeniyle zaten ertelenen olağan kurultay için 2016’nın ilk aylarını işaret ederken, muhalifler “olağanüstü kurultay” konusunda ısrarlı.

GENEL MERKEZ “OCAK 2016 OLAĞAN KURULTAY” DİYOR

CHP yönetimi, muhaliflerin olağanüstü kurultay çağrılarına karşılık “olağan kurultay için il ve ilçe kurultayları devam ediyor. Bunlar tamamlanır tamamlanmaz, olağan kurultay yapılacak” mesajıyla birlikte, kamuoyuna olağan kurultayın 2016 Ocak ayında gerçekleşebileceği mesajını verdi.

MAHMUT TANAL DA “OLAĞANÜSTÜ KURULTAY” DEDİ

CHP’de Umut Oran’ın Genel Başkan adaylığını açıklaması, Muharrem İnce’nin de genel başkan adaylığı sinyali vermesinin ardından, partinin son dönemde yaşanan toplumsal olaylarda en çok öne çıkan ismi, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da, “olağanüstü kurultay” çağrısında bulundu. Tanal, Hürriyet’in sorusu üzerine, 1 Kasım seçim sonuçları nedeniyle CHP’nin derhal “olağanüstü kurultaya gitmesi gerektiğini” düşündüğünü söyledi. Seçim sonuçlarının, CHP’deki mevcut kadrolarla başarının gelmeyeceğini gösterdiğini söyleyen Tanal, “baştan sonra kadro yapılanması gerekiyor” dedi, bunun için de olağanüstü kurultay çağrısı yaptı