Son Dakika Haberler

Öfke Büyüyor, AKP'Ye Uyarı Yapıldı..

Öfke Büyüyor, AKP'Ye Uyarı Yapıldı..
Okunma : 108 views Yorum Yap

CarsiKanlı Eylül sendromu başladı. Eylül devrimdir diyerek Eylemlerin başladığı ve Türkiye Geneline yayılacağı konuşuluyor.
Hatay Antakyada dün akşam ölen Ahmet Atakan Eylül direnişinin sembolü olmuş durumda,AKP hükümetini sosyal medya kanalıyla uyarmaya çalışan eylemciler, Öfke tehlikeli bir biçimde büyüdüğünü, 22 yaşında genç bir insanın öldürlmesi öfkenin patlamasına yol açtı.
ÇARŞI ERDOĞAN İÇİN MAHKEMELERİ GÖZE ALARAK “KATİL” dedi.
Gezi Parkı olaylarında uygulanan ve dünyadan da büyük tepki çeken görülmemiş polis şiddetinin dünkü olaylarla yeniden başgöstermesi, Başbakan Erdoğan’a olan öfkeyi tehlikeli bir biçimde büyütüyor. Hatay’da dün 22 yaşında genç bir protestocunun öldürülmesi öfke patlama noktasına getirdi.
AKP Hükümeti’nin ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın aklını başına alıp düşünmesi gerektiğini gösteren öfke bugün sosyal medyaya yansımaya başladı. Gezi Parkı protestolarına katılan taraftar gruplarından Çarşı’nın, Hatay’da 22 yaşındaki Ahmet Atakan’ın yaşamını yitirmesinin ardından, paylaştığı iletiler öfkenin nasıl bir noktaya geldiğini gösteriyor. Çarşı, ilk kez hakkında dava açılmasını bile göze alarak Erdoğan’ın “katil” olduğunu iddia etti.
Çarşı 1903 grubunun Twitter’dan paylaştığı, Erdoğan’a öfkenin nasıl bir noktaya geldiğine işaret eden, Erdoğan’ın Mısır’daki katliamların ardından söylediği “Susan, tepkisiz kalan herkesin ellerine, yüzlerine o masum çocukların kanı bulaşmıştır” sözlerine gönderme yaparak paylaştığı iletilerden bir bölümü şöyle:
“Ahmet kardeşim gözün arkada kalmasın hesabını soracağız!”
Mısır için bu tweeti atıp kendi ülkesinde 22 yaşındaki gençleri öldüren gurur duyduğunuz başbakanınız!!”
3 çocuk diyorsun, hepsini 22sinde öldürmek için mi? #AhmetAtakan
Başına gaz kapsülü isabet etmesi diye bir şey yok. Başını hedef alan polis ve bunu alkışlayan başbakan var. #AhmetAtakan
Benim bildiğim müslüman ve başörtülü insanlarda VİCDAN var. Ama bunların içi kin duygusu ile kararmış, kendilerinden olmayana üzülmüyorlar..
Evinizde en yüksek yere astığınız Kuran-ı Kerim’i hiç açıp okudunuz mu? Okumuş olsaydınız; zalim babanız dahi olsa, zulme karşı çıkardınız.
4hmet desek vicdanınız titrer mi abaca? Kaç Ahmet bir Rabia yapıyor vicdanınızda..? #AhmetAtakan
Sen öldüğünde Tayyip sen öldüğünde sorunca İmam nasıl bilirdiniz diye Haykıracak HALK sokaklardan “KATİL” diye.. #AhmetAtakan Onurumuzdur!”
Bu arada, Atakan’ın ardından “#ButunVatanseverlerAyaklansin” etiketiyle iletiler paylaşılarak ayaklanma çağrılarının yapılması da dikkat çekti.