Son Dakika Haberler

OHAL’DE 1 MAYIS KUTLAMASI

OHAL’DE 1 MAYIS KUTLAMASI
Okunma : 100 views Yorum Yap

İstanbul’da 1 Mayıs kutlamalarının merkezi Bakırköy… Bakırköy’deki 1 Mayıs alanı çevresinde olay çıktı. Polis, çıkan olay sırasında havaya ateş açtı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken bölgede gerginlik devam ediyor.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve Yönetim Kurulu üyeleri, Meclis Üyeleri, Partililer 1 Mayıs alananında İş bayramını çoşku ile kutladılar.

DİSK, KESK, TTB ve TMMOB’un çağrısına aralarında kadın, gençlik ve emek örgütlerinin, taraftar gruplarının, siyasi partilerin de yer aldığı kurumlar katılım gösterdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) milettvekilleri Filiz Kerestecioğlu ve Ertuğrul Kürkçü, Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nden Alper Taş, Emekçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sibel Uzun, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, DİSK ve KESK’e bağlı sendikalar, Birleşik Haziran Hareketi, HDP, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Alevi örgütleri, Halk Evleri, Emekçi Hareket Partisi, Emek Partisi alandaki kişi ve kurumların arasında.