Son Dakika Haberler

OKULU AYAKKABI KUTUSUNA KOYDULAR

OKULU AYAKKABI KUTUSUNA KOYDULAR
Okunma : 72 views Yorum Yap

Gokanzeybek_1İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ve MEB’nın Sarıyer İlçesine büyük ayıbı..

Sarıyer’den Okul Çaldılar.

AKP Hükümetinde Minibüslerle taşınan Dolar ve Euro’lar , Ayakkabı kutusundan çıkan dolar’lar görüldüde bir okulun bir ilçeden çalınmasına ilk defa şahitlik edildi.

Sarıyer İlçesine yapılması gereken okulun İBB canbazlığı ile Bağcılar ilçesine yapılacak olması akıllara durgunluk veriyor.

Milli Eğitin Bakanlığında Skandal.

İBB meclisinde salı günü görüşülen rapor Milli Eğitim Bakanlığında yaşanan skandalı tesadüfen ortaya çıkardı.

Raporda, MEB 2014 yatırım proğramında yer alan “Sarıyer ilçesine Kız Teknik ve Meslek Lisesi” yapılması planında varken lisenin Bağcılar’a yapılacağı belirtildi.

Bağcılar ilçe milli eğitim müdürlüğünün görüş kısmında yer alan yazıda, 2014 yılı yatırım proğramında yer alan Sarıyer İlçesi Kız Teknik ve Meslek Lisesi yapım işi Bağlar Mahallesi 3162 ada 1,4,5,8,11.2232 parsel sayılı taşınmazlar üzerine yapılması planlandığından projenin okul alanına yerleştirilebilmesi için arsanın Çilek sokak tarafından 3 metreye diğer taraflardan ise 5 metreye düşürülmesi hususunda gereği istenmektedir denildi.

CHP Sarıyer İBB Meclis Üyesi Gökan Zeybek karara tepki göstererek Sarıyer’e yapılaması gereken okul Bağcılar’a yapılamaz, Bunun gerekçesi nedir?diye sordu.

Gökan Zeybek’in sorusu üzerine söz alan AKP meclis üyesi Timur Soysal cevap olarak MEB yada İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne görüş sorduk.

” Burada görüşün nereye sorulduğu kesin olarak bilinmiyor, ikisinden birinine sormuşuzdur deniyor”

bu görüşten anladığımız şu, Sarıyer Belediyesi her halde yer tahsis edemedi. Bağcılar’a yapılmasına karar verildi diyerek “İBB Meclis Salonu topluca gülmeye başladı”

KAHKAHALAR YÜKSELİNCE

İBB’de Bakanlığın Sarıyer’den okul çalmasını üstüne yediremeyen Meclis Başkanı Ahmet Selamet, Yüksek sesle,” Bakanlık size okul borçlu Gökan bey” dedi.

DAHA BÜYÜK SAGEM’LER AÇACAĞIZ

Gökan Zeybek meclis çıkışında Sarıyer’e her türlü hizmeti getiriyoruz, Kültür merkezi, Başkanlık binası, sosyal tesisler, Gençlik Eğitim Merkezleri yapıyoruz. Yaşam evleri yapıyoruz, Bakanlık heralde SAGEM’lerden dolayı Sarıyer İlçesine Kız Meslek Okulunu çok gördüler. Milli Eğitim Bakanlığıda olsa İBB’de olsa biz yılmıyoruz. Bizler halkımızın eğitim, öğretim ve meslek edinme hakkını ve taleplerini yinede karşılayacağız, gerekirse daha büyük SAGEM’ler ve Meslek edinme okulları açacağız, bizim hızımıza ve projelerimize kimse yetişemez.

Gökan Zeybek Sarıyer Belediye Meclisinde yapmış olduğu konuşmasında MEB Sarıyerde ve diğer ilçelerde okulların daha bakım ve onarımını yapamıyor, çıkarsınlar bir yasa okulların bakım ve onarımını belediyelere versinler, Biz Sarıyer Belediyesi olarak talep ediyoruz, AKP’li meclis üyesi arkadaşlarımız bu taleplerimizi Başbakana, Bakanlara ve İBB meclisinde dilegetirmelerini istiyorum diyerek taleplerini belirtmişti.