Son Dakika Haberler

Onbinler, Üniversiteler Berkin İçin Buluştu

Onbinler, Üniversiteler Berkin İçin Buluştu
Okunma : 87 views Yorum Yap

Berkin Onbinler Berkin Elvan için şişlide buluştu,Üniversitelerin çok büyük katılım gösterdiği cenazede, Tüm Türkiye bugün berkin için ayağa kalktı.

Dün yaşamını yitiren Berkin Elvan için Okmeydanı Cemevi’nde tören düzenlenecek. Öğle saatlerinde düzenlenecek törenden saatler önce binlerce insan akın etti. Cemevi’nin önündeki kalabalık her dakika artıyor.
Berkin Elvan’ı uğurluyoruz. Berkin için metrobüste boynunda ekmekle protesto gösterisi yapan da var, okulda derslerini boykot edip Berkin’in cenazesi için Okmeydanı Cemevi’ne koşan da…
Okmeydanı’nda metrobüs durağında elinde ‘Ben Berkin Elvan’ın’ yazan bir kağıt ve boynunda ekmekle bekleyen genç sessizce protestosunu sürdürdü.
Okmeydanı’ndaki metrobüs durağından Okmeydanı girişine kadar her duvarda Berkin sloganları var, girişte sembolik iki barikat, arkasında geceden beri bekledikleri anlaşılan gençler ateş yakmış.
Berkin Elvan’ın cenazesinin bulunduğu Okmeydanı Cemevi önünde binlerce kişi toplandı. Kalabalık töreni bekliyor. Cemevi önünde Baba Sami Elvan taziyeleri kabul ediyor.
Üst katta Berkin’in ninesi ve yakını kadınlar ağıt yakıyor. Kalabalık arasında Halk Cephesi yazılı kırmızı yelekler ve kırmızı bayraklarla asker yürüyüşü yaptı, kitle alkışladı. En çok atılan sloganlar; ‘Umudın çocuğu Berkin Elvan’, ‘Gezi’de düşene, dövüşene bin selam’, ‘Berkin Elvan ölümsüzdür’…