Son Dakika Haberler

“Oyuna Gelmeyin” Taşeron Çöpçülerin Dikkatine!

“Oyuna Gelmeyin” Taşeron Çöpçülerin Dikkatine!
Okunma : 188 views Yorum Yap

tasaron_1Bu hafta çeşitli yerel basın tarafından “Taşeron” olduğunuzdan dolayı siyasiler sizleri seçim malzemesi olarak kullanıyorlar,  sizlerde bu duruma sessiz kalarak, geleceğiniz ile ilgili önemli kararlarda, hakkınızda işlenen ve alınan kararlardan bir haber olarak kullanılmakta olduğunuzun farkında değilsiniz.

2009 yılında alınan CHP Belediyesinin göreve başlaması ile birlikte devam eden çöp ihalesi, 2011 yılında yenilenerek 3 yıllık anlaşma yapılmış ve 31.12 2013 tarihinde son bulmuştur.

BAYHA  ve ALSAN ADİ ORTAKLIĞI ile yapılan anlaşma 1.1.2011 başlamış ve 31.12.2013 tarihi ile son bulmuştur.

Aşağıda sunduğum ve size verilen bu belgede 2 madde önemlidir.

“Sarıyer Belediye Başkanlığınca yeni dönem için iş ihale edilmiş ve işin ihalesi başka firmaya kalmıştır. Bu nedenle 31.12.2013 tarihinde sonra başlayacak olan yeni dönemde çalışmaya devam edemeyeceğimizi, şirketimizde geçen çalışma sürenize bağlı olarak,

1-     Varsa hak edip de kullanmadığınız  senelik izin ücretinizin, son ücret bodronuza konularak ödeneceğini,

2-    Çalışma sürenize bağlı olarak oluşacak olan yasal haklarınızın tarafınıza ödeneceğini bildirir..

Denmektedir..

 

TAZMİNATLARINIZ ÖDENECEK

Sizleri kimler kandırıyor!

Şirket, bir önceki döneminde içinde bulunduğu ihale devamı olan aynı şirket, sizlere yazılı olarak bu açıklamayı yapma zorunluluğu olduğundan yapıyor,

Adil davranıyor.

Sizler kime inanıyorsunuz! Biraz düşünün, kendi içinizdeki çalışanları amir, memur, müdür, şef her kimse mutlaka biliyorsunuz. Bu haberlerin yine bir seçim döneminde nasıl çıktığını ve çıkarıldığını nasıl anlamıyorsunuz.

Yani üstlerinizin siyaset yaptığı ve bunu yönlendirdiğini düşünemiyorsun..

NASIL TAZMİNAT ALACAKSINIZ

Sarıyer belediye Başkan yardımcısı Mustafa TOK, taşeronlara şunu açıkça belirtmiş. Hiçbir işçimize borcumuz yoktur. Şayet içinizde işi bırakmak isteyen varsa tazminatı verilecektir, açıklamasını yaptı.

Yani çalışmaya devam ettiğiniz müddetçe haklarınız kazanılmış haktır.

HESAP SORUNUZ..

Sizi Noter’e gönderen ama sizinle gelmeyen kişilere hesap sorunuz!

Size bu yanlış bilgiyi vererek siyasi malzeme olarak kullananlardan hesap sorunuz.

Biraz düşününüz, Sabahın 05’inde AKP belediye başkan adayı Sedat Özsoy’un şantiyeye gelmesini organize edenlerin kim olduğunu düşünün, sizleri aynı kişilerin nasıl kışkırttığını düşünün, Adaletli bir şekilde dürüst olarak hesap sorun. Sorgulayın.

OYUNA GELMEYİN…

cop_belge

Sarıyer Times