Son Dakika Haberler

Özçelik’e yer açmak Aykut Erdoğdu İstifa Etti

Özçelik’e yer açmak Aykut Erdoğdu İstifa Etti
Okunma : 574 views Yorum Yap

Erdogdu İstifaLİSTELERİ DELEREK GİRMİŞTİ

Murat Özçelik’in Genel başkan yardımcısı olabilmek için PArti meclisine girmesi gerektiğinden istifa etmek zorunda kalan Aykut Erdoğdu, bir fedakarlık daha yaptı.

Rutin istifa olarak açıklanan durum, yer açmak için yapılan siyasi strateji olduğu bilinmektedir.

Gerçek Gündemin haberine göre, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu Parti Meclisi üyeliğinden istifa etti. Erdoğdu’nun istifasını iki gün önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teslim ettiği öğrenildi.

AYKUT ERDOĞDU NEDEN İSTİFA ETTİ?
Erdoğdu yakın çevresine “Yolsuzlukları karşı mücadelemi milletvekili olarak sürdüreceğim. Enerjimi daha çok yolsuzluğa karşı mücadeleye harcayacağım. Mevcut şartlar ve Genel Başkanımız sayın Kılıçdaroğlu’nun daha rahat çalışabilmesi için istifa ettim” dedi.

PM’YE YENİ İSİM
Öte yandan Aykut Erdoğdu’nun istifası üzerine boşalan PM üyeliğine Murat Özçelik’in gelmesi kesinleşti. Özçelik’in yarın yapılacak Parti Meclisi toplantısının ardından CHP Genel Başkan Yardımcılığı’na atanması ve dış politikadan sorumlu olması bekleniyor.

TWİTTER PROFİLİNİ DEĞİŞTİRDİ

Aykut Erdoğdu, istifasının ardından Twitter hesabındaki kişisel bilgilerini de değiştirdi. CHP Parti Meclisi ünvanını twitter biosundan çıkaran Erdoğdu, “CHP İstanbul Milletvekili, Atatürkçü, Sosyal Demokrat, Yolsuzlukla ve Emperyalizmle Mücadele Ediyor” kısmını bıraktı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)