Son Dakika Haberler

ÖZDEMİR,” ÖTEKİLEŞTİRMEYEN BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ OLACAĞIZ”

ÖZDEMİR,” ÖTEKİLEŞTİRMEYEN  BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ OLACAĞIZ”
Okunma : 124 views Yorum Yap

Aliihoz

Chp’de kongre heyecanı sürüyor!

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı İçin Ali İhsan Özdemir adaylığını açıkladı, 2014 yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığı aday adayları arasında en genç Belediye Başkan adayı olarak bayrak yarışına giren genç siyasetçi, Chp Sarıyer Örgütü içinde uzun yıllar bilinen bir siyasi mücadeleden gelmekte ve çalışmalarını sürdürmektedir,

Delege kaosunun sürdüğü CHP’de Türkiye’de ilk olarak tüm mahalle delegasyonunu bayanlardan oluşturarak, CHP örgütü içinde tüm illerde büyük destek görmüş ve parti içindeki kadın örgütlerinin yeniden mücadeleye başlamalarında öncü olmuştur.

Bügün CHP Sarıyer ilçe Başkan adaylığını ilçe merkezinde açıklayan Ali İhsan Özdemir ” Ötekileştirmeyen Birleştirci Güç” diyerek kongre startı verdi.

image

CHP Sarıyer ilçe başkan adayı Ali İhsan Özdemir’in basın açıklaması

Değerli Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarım;

06/Aralık/2015 tarihinde yapılacak olan CHP Sarıyer ilçe başkanlığı seçiminde,
Partimizin yerel iktidarının kalıcılığı ve sürekliliğini sağlamak için;
Üyesine tahammüllü, kimseyi ötekileştirmeyen, birleştirici ve demokrasiyi değişmez koşul alan. Gençlik kolları, kadın kolları ve mahalle temsilcilikleri ile bir bütün olarak. C H P’nin 96 yıllık geleneklerine uygun, sevgiyle aidiyet duygusunun yeniden yaratılacağı bir ilçe örgütü tesis etmek ve hemen bugünden yarın seçim olacakmış gibi çalışmaya başlamak için CHP Sarıyer ilçe başkanlığına adayım.

13 yıldır AKP eliyle yaratılan, rant paylaşımında sınır tanımayan ‘kalabalıkların iktidarı’ ile mücadelede Üniter Devlet yapısından taviz vermeyerek. Yurtta barış cihanda barış ilkesiyle Milli Misak dan ısrarla bahsedilmelidir. Kuşkusuz özgürlükçü ancak laiklikten feragat etmeden, emeğin kutsallığını unutmadan yaratılmaya çalışılan yozlaşmaya şiddetle karşı çıkılmalıdır.

-Parti içi demokrasinin mahalle temsilcileri ve mahalle delegelerinden başlatılarak partinin üst kademelerine kadar etkinleştirilmesi için mücadele edecek bir ilçe örgütünü kuracağız
-Üye hukukunun tüm partililerimiz tarafından anlaşılmasını sağlayarak kardeşlik ve yoldaşlık duygularının pekiştirilmesinin en güzel örneklerini CHP Sarıyer ilçesinde gerçekleştireceğiz.
-Gençlerin parti kademelerinde, yönetim erklerinde gerçekten üretken olacağı aynı zamanda deneyim kazanacağı fırsatları yaratarak,yeni genç dinamik ve nitelikli kadroların oluşturulmasına CHP Sarıyer İlçesi olarak önderlik edeceğiz.
-Kadın kollarımızın partimizin değişmez cansiperane mücadele eden kadın üyelerimizin edilgen bir yapıda parti çalışmalarında sadece broşür dağıtmaktan çıkarıp,parti organizasyonları ve yönetiminde ortak akılla katkıda bulunacak şekilde katılımcı bir yapıda emeklerini ve çabalarını başarıya ulaştıracağız.
-Partimizin çalışmalarında siyaset üretimine katkıda bulanacak danışma kurulu ve komisyonlar işlevsel hale getirilerek nitelikli ve yetenekli partililerimizin parti içerisinde temsilinin önünü CHP Sarıyer den başlayarak açacak, İstanbul ve Genel Merkeze kadar ulaştıracağız.
-Teknolojiyi ve modern iletişim tekniklerini kullanarak Parti programını ve ilkelerini yeni projelerde geliştirerek geniş kitlelere ulaştıracağız.
-CHP ‘nin Sarıyer de ki yerel iktidarının kalıcı ve sürdürülebilir olmasını sağlamak adına Sosyal Demokrat belediyeciliğin ürettiği hizmetleri parti örgütümüzün önderliğinde Sarıyer de girilmedik hiçbir ev ulaşılamayan hiç bir seçmen kalmayana kadar Sarıyer halkına anlatmak ulaştırmak değişmez ilkemiz ve uğraşımız olacaktır.
-CHP Sarıyer katılımcı şeffaf hesap verebilen bir örgüt anlayışının hep birlikte nasıl yapılabileceğinin örneğini tüm Türkiye ye gösterecektir.
-CHP’ lilerin Sarıyer de yürekten CHP li olduğunu haykırabileceği bir geleceği yaratmak için gerekli arzu,çalışkanlık,nitelik ve tecrübenin bizlerde var olduğunu tüm Sarıyer e ispat edeceğiz.
-Sarıyer’ CHP’lilerin aydınlık yüzleri ile ülkede partimizi iktidara taşıyacak yolculuğun yeni döneminde önder olacaktır.
Sevgi ve Saygı çerçevesinde partimize yakışır ağırbaşlılık içerisinde bir demokrasi şöleni olacağına inandığım Kongremizin CHP ni ülkede de iktidara ulaşacak yolculuğun başlangıcı olduğu inancıyla Tüm partililerimizin ve delegelerimizin sağduyusuna güvenerek desteğini istiyorum.
Sevgi ve Saygılarımla
Ali İhsan Özdemir
CHP Sarıyer
İlçe Başkan Adayı