Son Dakika Haberler

Özel’den A Haber’e tepki: Yaptığınız her hadsizliğe karşı, meydan okuyoruz

Özel’den A Haber’e tepki: Yaptığınız her hadsizliğe karşı, meydan okuyoruz
Okunma : 413 views Yorum Yap

A Haber’in kendisini PKK üyesi gibi gösteren montajlı fotoğraf kullanmasına tepki gösteren CHP’li Özgür Özel, “Korkutmak için yaptığınız, sindirmek için yaptığınız her hadsizliğe karşı, size meydan okuyoruz. Cürmünüz kadar yer yakamazsınız” diye konuştu.

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Özgür Özel, A Haber ve Takvim gazetesinin, kendisini elinde silah ile PKK üyesi gibi gösteren montajlı bir fotoğraf kullanmasını eleştirdi.

Özel, “İktidar partisine yakın medya grupları, akıl almaz bir biçimde fotomontaj resimlerle saldırıp, terörle partimizi ve şahsımı ilişkilendirmeye çalışıyorlar. Bu küstahlığın, hadsizliğin, terbiyesizliğin hesabı kanun önünde sorulur” dedi.
Yapılan işin gazetecilik olmadığı, utanç verici bir iş olduğu ortadadır. Bunun adı gazetecilik değil” diyen Özel, şunları söyledi:

“Hepsinin gözünün içine baka baka söylüyorum. Bir kelime eksik konuşmayacağız, bir santim eğilmeyeceğiz, bir adım geri gitmeyeceğiz. Biz bir santim eğilirsek siz Türkiye’ye diz çöktüreceksiniz. Buna izin vermiyoruz. Korkutmak için yaptığınız, sindirmek için yaptığınız her hadsizliğe karşı, size meydan okuyoruz. Cürmünüz kadar yer yakamazsınız. Sarayın muhalefeti sindirmek için psikolojik operasyon aletine dönüştürdüğü medya gruplarından korkmuyoruz.”

ÖZKOÇ: ASLA BOYUN EĞMEYECEĞİZ

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Yandaş medyanın Grup Başkanvekilimiz Özgür Özel’in, fotoğrafını manipüle ederek ‘terörist’ gibi göstermesini şiddetle kınıyoruz. Onun vatanı, milleti için TBMM’de demokratik mücadelesine sonuna kadar şahidiz.Tehditlere ve yalanlara asla boyun eğmeyeceğiz” dedi.