Son Dakika Haberler

PAZARTESİ’DEN İTİBAREN TV’LERİ İZLEYİN

PAZARTESİ’DEN İTİBAREN TV’LERİ İZLEYİN
Okunma : 97 views Yorum Yap
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Tekirdağ’da Konuştu

ADİL ÖKSÜZ KİMDİR. BEN BİLİYORUM, ONLARDA BİLİYOR

“Bu anayasa evet oyu verenler, Türkiye Cumhuriyeti tarihine ihanet ediyor” diyen Kılıçdaroğlu, “Pazartesiden itibaren televizyonu izleyin Meclis’teki mücadelemizi göreceksiniz” ifadelerini kullandı. Tekirdağ’da konuşan Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “15 Temmuz gecesi linç edilen askerlerin hesabını sormalıyız. O askerlerin anneleri babaları yok mu? İlk kez söylüyorum. 15 Temmuz sonrası saraya gittim. Linç edilen askerlerin faillerinin de yakalanması lazım dedim. Hepsi evet dedi, ne oldu? Evet diyeceksin gereğini yapmayacaksın. 15 Temmuz darbe girişimi tam aydınlanmış değildir. 15 Temmuz darbesinden önceden haberiniz var mıydı, yok muydu? Cevabını almış değiliz. Bunun cevabını bekliyoruz. Bu Adil Öksüz kimdir diye sormuştum. Askeri birlikte yakalandı yanında cep telefonu, GPS cihazı vardı. O serbest bırakıldı. Kim bu Adil Öksüz? Kim olduğunu ben de biliyorum onlar da biliyor. Ben istiyorum ki cevabını onlar versin.

“‘PAZARTESİDEN İTİBAREN PARLAMENTOYU İZLEYİN”

Bütün yetkileri bir kişiye vermek istiyorlar. Ey CHP sen neden buna destek vermedin diyorlar. Bu proje bu anayasa değişikliği Türkiye Cumhuriyeti tarihine ihanettir. Bu anayasa değişikliği parlamento geleneğine ihanettir. Bir vesayetten kurtarıyorsun, daha ağır bir vesayetin içine koyuyorsun. Pazartesiden itibaren parlamentoyu izleyin. Başkanlık gelirse her şey düzelir diyorlar, iki yılda ne düzeldi. Terör mü azaldı, TL değer mi kazandı, hayır. İşsizlik mi azaldı, hayır. Her darbe sonrası darbeciler hukuk değişikliği yaparak kendi geleceklerini güvence altına alırlar.

‘ATATÜRK’E VERİLMEYEN YETKİ BEYEFENDİYE VERİLECEK”

Cumhurbaşkanının tarafsız olması lazım. Anayasa değişikliğiyle hem parti başkanı, hem cumhurbaşkanı olacak. Seçimde mücadele edeceğiz, seçimde tarafsızlığa dair yemin edecek. Siz bu milleti aptal mı sanıyorsunuz? TBMM’yi feshetme yetkisi veriliyor. Milli iradeyi tanımıyorum diyor. İlk anayasa görüşülürken bu yetki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e de verilmek istendi. Ona verilmeyen yetki beyefendiye verilecek

“‘TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE VE TARİHİNE İHANET EDİYORLAR

Bu sorun tek başına CHP’nin sorunu değildir. Buna evet diyenler Türkiye Cumhuriyeti’ne ve tarihine ihanet ediyorlar, nokta. Televizyonu pazartesiden itibaren izleyin mücadelemizi göreceksiniz. Bir bedel ödenecekse o bedeli önce CHP milletvekilleri ödeyecektir.