Son Dakika Haberler

Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu TÜSİAD Ziyareti

Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu TÜSİAD Ziyareti
Okunma : 131 views Yorum Yap

İhsanoglu- tusiadCumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, seçim çalışmaları kapsamında TÜSİAD’ı ziyaret etti.

İhsanoğlu, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer tarafından karşılandı.

TÜSİAD Yönetim Kurulu önünde konuşan Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu kısa bir süre önce TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Haluk Dinçer’e başarılar diledi.

TÜSİAD’ın sanayi, iş dünyası, sivil toplum ve ekonomiye yaptığı katkıları öven İhsanoğlu “Gelişmiş toplumlarda sivil toplum kuruluşları, oluşturulacak olan politikaların ayrılmaz bir parçasıdır” dedi.

Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, gelişen dünya ekonomisinin parçası olmanın Türkiye için vazgeçilmez bir hedef olduğunu söyledi.

İhsanoğlu, Cumhurbaşkanlığı makamının sivil toplum örgütleri ile daimi istişare içinde olması gerektiğinin altını çizdi.

Sivil toplum kuruluşlarının Cumhurbaşkanlığı seçimlerine gösterdiği büyük ilgiden memnuniyet duyduğunu ifade eden Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, yapılan görüşmeden duyduğu mutluluğu da aktardı.

Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu saat 14:00’da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Tarabya’daki Cumhurbaşkanlığı Konutu’nda görüşecek.