Son Dakika Haberler

Prof. Dr. Türkan Saylan Ölümünün 7.Yılında Mezarı Başında Anıldı.

Prof. Dr. Türkan Saylan Ölümünün 7.Yılında Mezarı Başında Anıldı.
Okunma : 140 views Yorum Yap

turkansaylan
Çağdaş Yaşam Derneği Sarıyer Şubesi ve Chp Sarıyer Kadınlar Kolu bugün Zincirlikuyu mezarlığındaki kabri başında Prof.Dr. Türkan Saylan’ın ölümünün 7. Yılında anma töreni düzenlediler.Törene katılanlar dualar ederek çok sevdiği papatyalar ile süslediler.
Çağdaş Yaşam Derneği Sarıyer Şube Başkanı Gül Çağlayan yapmış olduğu konuşmada “Uğruna mücadele verdiği Atatürk sevgisi, Cumhuriyetimizin değerleri, çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşma ülküsüne inancı tamdı. Kaybının birinci yılında, yaşama kazandırdığı gençler, hastaları, herhangi bir dönemde hayatını kolaylaştırdığı insanlar, aileler, ÇYDD yöneticileri, şubeler, gönüllüler, dostları ve bütün Atatürkçüler onu hasretle anıyorlar, dualarını eksik etmiyorlar. Işıklar içinde uyu sevgili Türkan Saylan.”
imageChp Sarıyer Kadın Kolu Başkanı Nihal Yeşilbaş yapmış olduğu açıklamada, Cüzzam hastalığı ile ilgili yapmış olduğu çalışmalar sonucu bugün Türkiyede Cüzzam yok, elleri ayakları parçalanan insanlar yok, büyük mücadeleler ile gerçekleştirdiği Kardelen projesi ile hatırlayacağız, 2009 yılında ağır hasta iken evinin aranması, gözetim, utanç verici ve onur kırıcı suçlamalar sonucu daha da kötüye giden sağlık durumu neticesinde kaybettiğimiz Türk kadınlarının onurlu ismini unutmadık unutmayacağız. O gün onu çok üzen, dernek hakkında yanlış düşüncelere neden olan, sahte suçlamaların hepsinin kumpas olduğu ortaya çıktı. O delillerin hepsinin sahte olduğu anlaşıldı. Şuan eminiz ki yapan yaptığıyla kalmayacak,bir gün adalet yerini bulacak ve yargılanacaklardır.