Son Dakika Haberler

RASİM OZAN TSK HAKKINDA DOĞRUYU SÖYLEMİYORSA NE YAPACAKSINIZ?

RASİM OZAN TSK HAKKINDA DOĞRUYU SÖYLEMİYORSA NE YAPACAKSINIZ?
Okunma : 101 views Yorum Yap

Aytubpnciray
CHP İzmir Milletvekili ve Dilekçe Komisyonu Üyesi Dr. Aytun Çıray Rasim Ozan Kütahyalı’nın Sabah gazetesinde yazdığı “Türkiye ve Erdoğan’ı hedef alan operasyonlar” başlıklı makalesindeki iddiaları meclise taşıdı. Sabah yazarının iddialarının Reza Zerrab olayını cemaate bağlamanın ötesine geçtiğini ve Rus uçağının düşürülmesiyle ilişkilendirdiğini belirten Aytun Çıray, bu tür iddiaların derhal üzerine gidilmesi gerektiğinin altını çizdi.
F-16 PİLOTLARIMIZIN KANDİL YIĞINAKLARINI VURDUKLARINI UNUTMAYALIM
Aksi halde Nusaybin-Şırnak-Yüksekova hattında Türk Ordusunun polisimizle birlikte büyük fedakarlıklar göstererek yürüttüğü operasyonlarda moral motivasyonunun ciddi bir kırılmasından endişe ederim diyen Çıray, bu operasyonlarda özellikle ayrılıkçı katil çetesinin Kandil ve çevresindeki dağlardaki yığınak ve sığınaklarının Rasim Ozan’ın iddialarının konusu olan F-16 pilotları tarafından vurulmakta olduğunu hatırlattı.
Açıklamasını “Türk Silahlı Kuvvetlerinin moral motivasyonun kırılması demek tam sekiz aydır verdiğimiz şehitlere yenilerinin ilave olması, gazilerimizin sayısının hızla katlanması demektir” sürdüren Aytun Çıray, Başbakan’ın duruma acilen müdahale etmesini sağlamak için kendisinden Meclis Başkanlığı aracılığıyla beş hayati önemde sorunun cevabını en kısa zamanda yazılı olarak istediğini vurguladı.
“Yazar bunun bir Fethullahçı provokasyon olduğundan adı gibi emin olduğunu ve amacın Erdoğansız bir Türkiye olduğunu iddia etmiştir.” diyen CHP İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray sorularını şöyle sıraladı:
KÜTAHYALI’NIN EMRETTİĞİ ÜZERE HULUSİ AKAR’I GÖREVDEN ALACAK MISINIZ?
Rus uçağının düşürülmesi gerçekten iddia edildiği gibi “paralel” organizasyona mensup F-16 pilot subayımızın provokasyon amaçlı kişisel inisiyatifi ile gerçekleşmiş ise bu subayımız hakkında herhangi bir işlem yapılmış mıdır?
Yazarın iddia ettiği gibi TSK’ya mensup bir pilot subayımız, emir komuta zincirini aşarak Rus uçağını düşürmüşse ancak disiplinle ayakta durabilecek TSK çökmüş demektir. Bu durumda Hava Kuvvetleri Komutanı ve Genel Kurmay Başkanı hakkında soruşturma açmayı ve onları soruşturma sonuçlanıncaya kadar görevden el çektirmeyi düşünüyor musunuz?
Yine ilgili yazıda Hava Kuvvetlerimizin vurucu gücü olan F 16 uçaklarımızın pilot subaylarının en az yüzde ellisinin kesinlikle “Fethullahçı paralel” organizasyona mensup olduklarına ilişkin çok sağlam raporların mevcut olduğu iddia edilmektedir? Bu tür raporlar gerçekten var mıdır, varsa bunlardaki iddialar resmi delil haline dönüşmüş müdür? Dönüşmüşse bu Türkiye’nin hava güvenliğinin şu an her türlü provokasyona açık olduğu anlamına gelmemekte midir?
İlgili yazının yazarı Türk Silahlı Kuvvetleri F 16 pilotlarının yarısının topluca atılacakları iddia etmekte, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın buna direnmesi halinde gideceği adeta tarafınıza emredilmektedir. Bu iddialar doğru değilse, şehit veren, gazileri olan PKK ve IŞİD gibi terör örgütleri ile ölümcül bir mücadele veren Türk Silahlı Kuvvetlerimizi moralininin olumsuz bir şekilde etkilenmesine izin verecek misiniz?
Buraya kadar belirtilen herşey doğru değilse Türk Silahlı Kuvvetlerine yıkıcı darbeler indiren bu yazar için TSK adına hukuk yolları dahilinde takibat başlatılması Başbakanlık Basın Müşavirliğine ve Genelkurmay Başkanlığına için gerekli talimatları verecek misiniz?