Son Dakika Haberler

REŞİTPAŞA, PTT EVLERİ, FERAH EVLER PLANLARI GEÇİYOR

REŞİTPAŞA, PTT EVLERİ, FERAH EVLER PLANLARI GEÇİYOR
Okunma : 120 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Meclisi CHP Grubu bugün komisyon toplantısına Grup Başkan Vekili Gökan Zeybek Başkanlığında toplantı ve PTT, Reşitpaşa, Fereh Evler Mahallerinin İmar İslah planların hakkında karar vermek için toplandı.

REŞİTPAŞA, PTT EVLERİ, FERAH EVLER PLANLARI GEÇİYOR

3 Nisan Pazartesi günü Meclis Gündemine gelen Reşitpaşa, PTT Evleri ve Ferah Evler İslah İmar Planları 7 Nisan Cuma meclis gündeminde komisyonlardan gelen şekli ile kabul edilerek üç mahallenin daha planları İstanbul Büyükşehir Belediyesine sunulmuş olacak.

Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay’ her üç mahallenin İmar İslah Planları hakkında Meclis komisyonuna ve Komisyona gelen Mahalle muhtarları, Dernek Başkan ve Üyelerine planlar üzerinde sunum yaptı. Mart ayı içinde PTT Mahallesi, Reşitpaşa Mahallesi, Ferah Evler Mahallesinde Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in katılı ile gerçekleştirilen İmar İslah Planları için mahalelilerden belge toplam için kurulan Belediye İmar İslah Planları Belge Toplama İrtibat büroları açılışları gerçekleştirilmiş ve mahalleliler bilgilendirilmişti.

YETKİ KARMAŞASI YAŞANMASIN

Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay toplantıda yapmış olduğu bilgilendirmede özellikle yetki karmaşası yaşanacak bir şey yapmamamız lazım lazım dedi.

“PTT Evleri mahalesinde Plan dışında kalan yerlerin Bakanlık yetkisinde olduğunu, Çevre Sehircilik Bakanlığı yetkisinde olan bir yere müdahale ettiğimizde biz nasıl diyorsak ki CŞB yetkisi kalmadı Boğaziçi’nde bu arğumanı kullanıyorsak Bakanlıkta aynı argümanı kullanacak çünkü yetki kargaşası yapmamamız lazım bu plan dışında kalan kısımlar Bakanlığın yetkisinde. Daha sonra kormuma amaçlı planların içine dahil edilebilir. PTT Evleri hisseli mülkiyetlerden dolayı planın içinde aldımız bir mahalle”.

PLANLARINIZI SİYASİ MALZEME YAPTIRMAYIN, TAPULARINIZI İSTEYEN HERKES DAĞITSIN

“Her seçim döneminde siyasiler mahallere gelip tapu vereceğiz açıklaması yapıyor, Biz Sarıyer Belediyesi olarak ilk defa işlem başlattık, tapu vericem demek işlem başlatmak demektir. “Bu konu siyasi bir malzeme olarak yapılmasın, yaptırmayın, hangi partiye oy veriyorsanız o partinin üyesine lütfen bu işlemi yürütmesini isteyin”, Planlar geçsin tapularınızı isteyen herkes dağıtsın. Yasal bir işlemi sonuçlandırsın hangi siyasi kullanacaksa o kullansın. “

PLANLAR AYAZAĞA DA KUSURSUZ UYGULANIYOR

Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay İşlemlerin aynı şekilde Ayazağa da uygulandığını ve sorunsuz olarak devam ettiğini belirtti.
“Şuan Ayazağa da bu işlemi yapıyoruz ve hiç bir sorun olmadan gerçekleştiriyoruz, Şayet planlarda sıkıntı çıkmış olsaydı Ayazağa da bu işlem yürümezdi. “