Son Dakika Haberler

“Rezaletin Daniskası” Sarıyer İlköğretim Okulunda Aileler temizlik yapıyor.

“Rezaletin Daniskası” Sarıyer İlköğretim Okulunda Aileler temizlik yapıyor.
Okunma : 119 views Yorum Yap


ilksariyer_2Milli Eğitim Bakanlığının son yıllardaki fiyaskoları devam ediyor, AKP Hükümetinin 12 yıllık iktidarında başarısız olduğu en büyük kurum olan Eğitim sektörü akıl almaz süprizlerle karşılaşıyor.

Sarıyer İlköğretim okulunda temizlik işlerini ailelerin yapması hükümete karşı protestolara dönüştü.

Okullarda hademe ve temizlik görevlisi olmadığından dolayı temizlik ilerini ailelerin yapıyor olması öğrencilerin psikolojisini bozuyor. Aileler yaşanılan bu duruma tepki göstererek büyük protesto eylemine hazırlanıyor.

Ailelerle yaptığımız görüşmelerde,  “Çocuğum bu okulda okuduğu için daha önce birçok kez sınıf temizliğine geldim. Bu okul 2-3 veliyle temizlenecek iş değil. Ayırca biz okulu temizlemek zorunda da değiliz. Bunun bir sonucu ulaşması gerekiyor. Ailelerin yapacağı temizlikle bu okul yürümez. Biz veliler olarak bu durumdan şikayetçiyiz” dedi.

Bir veli ise,  “Okulun temiz olmasını istiyoruz. Bu öğrenciler nasıl gelecek bu kirli pis sınıflara ?O sıralara nasıl oturacaklar ? Aileler gelip temizliyor. Birçok veli gelmek istemediği için aynı insanlar okula temizliğe geliyor. Biz bu durumun bir an önce çözülmesini istiyoruz. Bir çok kez okul yönetimine sorunumuzu iletmemize rağmen çözüme ulaşamadık” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün olaya seyirci kalması ailelerin farklı düşünmelerine sebebiyet veriyor.

Ya temizlik yapacaksınız yada temizlik parası

 Hademe ve temizlikçi ataması yapılmadığı için velilerden gönüllü temizliğe gelinmesi isteniyor. Okul yönetimi kadro yetersizliği nedeniyle temizlikçi ve hademe gelmediğini söylüyor.

Yeterli personel olmadığından dolayı okulda çalışan iki personel ile tüm okula yetişemediği için personel ihtiyacını karşılamayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hükümete karşı korkudan dolayı sessizliğini sürdüyor.

AKP Hükümetinin eğitim sistemi uygulamalarındaki rezaleti, sınav rezaletlerinden sonra, kadro yetersizliğinden kaynaklanan hademe ataması yapılmaması Türkiye genelinde rezaletin daniskası olarak kabul edildi.

ilksariyer_1ilksariyer_3ilksariyer_4