Son Dakika Haberler

Rezil Oldular, İki Bakan İstifa Etti

Rezil Oldular, İki Bakan İstifa Etti
Okunma : 103 views Yorum Yap

2bakan_istifa
Rezil oldular ve istifa ettiler, Başbakan daha fazla koruyamadı, Türkiye Cumhuriyetinin en büyük yolsuzluk ve Rüşvet operasyonunda rezaletin son perdesi yaşandı.
Büyük Rüşvet’ operasyonu kapsamında oğulları tutuklanan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile İçişleri Bakanı Muammer Güler, bakanlık görevlerinden istifa etti. Barış Güler ile Kaan Çağlayan, “Rüşvet almaya ve vermeye aracılık etmek” suçlamasıyla tutuklanmıştı.
Öte yandan Pakistan ziyaretinden dün akşam dönen Başbakan Erdoğan’ın gece saatlerinde Keçiören’deki evinde bazı bakanlarla görüştüğü belirtilmişti.
Çağlayan, bu sabah yaptığı yazılı açıklamada, bakanlık görevinden ayrıldığını bildirdi.
Zafer Çağlayan, şunları kaydetti:
“17 Aralık tarihi itibariyle gerçekleştirilen operasyonun, hükümetimize, partimize ve ülkemize karşı kirli bir tezgah olduğu çok açık bir şekilde ortadadır. Yakın çalışma arkadaşlarımın ve evladımın da dahil edildiği bu çirkin oyunu bozmak ve gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlamak için Ekonomi Bakanlığı görevimden ayrılmış bulunmaktayım.”

GÜLER DE İSTİFA ETTİ

Ekonomi Bakan Zafer Çağlayan’ın görevini bırakmasının ardından bir istifa da İçişleri Bakanı Muammer Güler’den geldi. Bakan Güler,”17 Aralık’ta Sayın Başbakan’a görevden affımı arz etmiştim bugün de yazılı olarak Başbakanımıza görevden affımı sundum” dedi.