Son Dakika Haberler

REZİL YÖNETİMDEN İSTANBUL HALKI HESAP SORACAK

REZİL YÖNETİMDEN İSTANBUL HALKI HESAP SORACAK
Okunma : 70 views Yorum Yap

Rezaletİstanbul İlçe Balediyeleri İsyanda…

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç Büyükşehir Belediyesinin ana arterlerde özellikle Sarıyer ilçesinde problem çıkarması ve ulaşılamaması neticesinde isyanını belirtti.

Topbaş’ın sorumsuzluğuna isyan eden Genç şöyle konuştu; “Biz Sarıyer Belediyesi olarak geceden bu yana yaklaşık 200 kişilik ekibimizle aralıksız çalışıyoruz. Ekiplerimiz canla başla çalışıyor ve olağanüstü bir mücadele veriyoruz. Tüm ekibimizle adeta insanüstü bir gayret gösteriyoruz. Ancak Büyükşehir ekipleri kendi bölgelerinde hiçbir çalışma yapmıyor. Sarıyer’de, Büyükşehir Belediyesi’ne ait tüm ana caddeler ve yollarda trafik felç olmuş durumda. İstinye Bayırı’nda İETT otobüsleri birbirleriyle çarpışmış, trafik kilitlenmiş. Ana arterlerde pek çok yerde İETT otobüsleri bozulmuş yada kaza yapmış. Büyükşehir’in kendi bölgelerinde çalışma yapmaması yetmiyor gibi bir de İETT otobüslerini kurtarmak için bizim ekiplerimiz kendi bölgelerini bırakıp bunlarla uğraşıyor.Mecburen ana caddeleri trafiğe açmamız gerekiyor bu yüzden de kendi bölgelerimizde çalışmalara zaman zaman ara vermek zorunda kalıyoruz”

“BÜYÜKŞEHİR’İN İŞİNİ BİZ YAPIYORUZ”

Şükrü Genç tepkisini şöyle sürdürdü; ” Büyükşehir, kendi bölgelerinde hiçbir çalışma yapmıyor, bu yüzden ekiplerimizi onların bölgelerine de kaydırmak zorunda kalıyoruz. Büyükşehir’in sorumsuzluluğu yüzünden tüm çalışma düzenimizi değiştirmek zorunda kaldık. Yüzlerce kez AKOM’u aradım ‘gelin kendi bölgelerinizde çalışma yapın’ diye ama telefonlara çıkan yok. Bir kez telefonu düşürdüm ve beni 15-20 dakika hatta beklettiler, hiç kimse ilgilenmiyor. Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğu yüzünden insanlar perişan oluyor. Büyükşehir Belediyesi kendi bölgesinde kalan yolları açmadığı için köy yollarında da sıkıntılar yaşıyoruz. Böyle sorumsuzluk ve rezalet olmaz. Elimizdeki tüm imkanlarla Büyükşehir’in yapmadığı işleri de yapmaya ve yolları açık tutmaya çalışıyoruz. Ancak ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Büyükşehir geçtiğimiz kış aylarında da benzer sorumsuzluğu sergilemişlerdi, şimdi de aynı geleneği sürdürüyorlar. Sarıyerli sürücülerimiz araçlarında eksikler varsa ve çok acil değilse şahsi araçlarını kullanmasınlar, toplu taşıma araçlarını tercih etsinler”

İstanbul olağanüstü günlerinden birisini daha yaşıyor. Zincirsiz trafiğe çıkan TIR’lar yüzünden TEM otoyolunda trafik durma noktasına gelirken, metrobüs seferlerinde de aksamalar yaşanıyor. Ara arteller kadar ana yollarda da sürücüler zaman zaman zor anlar yaşıyor. Deniz ulaşımında da aksamalar meydana geliyor. İstanbul’da “iş çıkışı” için kırmızı alarm verilmiş durumda. AKOM’daki kriz merkezinde konuşan İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş son durum hakkında açıkmalarda bulundu. Topbaş, toplu taşıma seferlerini arttırdıklarını duyurdu.

TEM KAPANDI!

Bahçeşehir – Halkalı mevkiinde yolda kalan TIR’lar nedeniyle TEM, İstanbul-Ankara istikametinde trafiğe kapandı.Olay yerine sevk edilen kurtarma ekipleri yolu açmaya çalışıyor.

METROBÜS SEFERLERİNDE AKSAMALAR VAR!

İstanbul’da insanların kar yağışı nedeniyle kullanabildiği ender toplu taşıma araçlarından metrobüs seferleri de durdu. Yenibosna’da metrobüs yolunda meydana gelen kaza sonucu metrobüs seferleri çift yönlü olarak durduruldu. Kaza giderilmesine rağmen metrobüs seferlerinde aksamalar yaşanıyor.