Son Dakika Haberler

RİCA EDİYORUM VERİN MAHKEMEYE

RİCA EDİYORUM VERİN MAHKEMEYE
Okunma : 76 views Yorum Yap

img_8662askemal
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, PM toplantısı öncesi parti Genel Merkezi’nde açıklamalarda bulundu.
CHP’nin PM bildirisine yönelik eleştirilere yanıt veren CHP lideri, “Ortadoğu’da IŞİD ve Nusra’ya, Türkiye’de PKK ve FETÖ terör örgütlerine yardım ve yataklık yapan, Türkiye’nin başına bela eden parti AKP’nin yöneticileridir. Niye beni mahkemeye vermiyorlar” dedi.
Rica ediyorum verin mahkemeye” diye seslenen Kılıçdaroğlu, “Korkuyorlar. Çünkü suçlu olduklarını biliyorlar. Bu yüzden üzerimize büyük bir baskıyla geliyorlar” dedi.
CHP Parti Meclisi (PM), bugün Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Ankara’daki CHP Genel Merkezi’nde toplantı öncesi konuşan Kılıçdaroğlu, sözlerine Mardin’in Derik İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin düzenlediği bombalı saldırıda yaralanarak, tedavi gördüğü hastanede şehit olan Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’e rahmet dileyerek başladı. Safitürk’ün başarılı ve iyi bir yönetici olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Terör eğer bir ilçe yöneticisini dahi hedef alıyorsa o noktaya taşınmışsa bunun üzerinde hepimizin durması gerekir. Şehit olan kaymakam arkadaşımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Ailesine baş sağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Onları çok zor koşullarda, terörün yoğun olduğu yerlerde görev yapıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil ediyorlar. Terörün bu boyutlara sıçramış olması sadece bizde değil iktidarda da kaygı yaratmalıdır diye düşünüyorum” diye konuştu.
“ELEŞTİRİLERDEN MEMNUNUM”
Partisinin 6 Kasım’daki olağanüstü toplantısının ardından yayımlanan PM bildirisine yönelik hükümetin eleştirilerine yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Parti Meclisi bildirimizin arkasından özellikle iktidar kaynakları yoğun bir eleştiri aldık. Gerçi bu eleştiriden memnunum. Böylece Mısır’daki sağır sultan da bizim niye toplandığımızı, hangi gerekçeyle bu bildiriyi hazırladığımızı merak edip, bakma imkanına kavuştu. Kendilerine teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.