Son Dakika Haberler

Rize’de belde ve köyler karantinaya alındı, giriş çıkışlar kapatıldı

Rize’de belde ve köyler karantinaya alındı, giriş çıkışlar kapatıldı
Okunma : 585 views Yorum Yap

Türkiye’e ilk defa korona vakası nedeni ile karantina kararı Rizede uygulandı.Yaklaşık 3 bin 300 nüfusu bulunan Kendirli beldesi ve yakınında bulunan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri corona virüsü vakalarının önüne geçebilmek için karantinaya alındı.

Koronavirüs nedeni ile 67 yaşında bir kişi vefat etti.

GİRİŞ ÇIKIŞLAR KAPATILDI

Rize İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklama şöyle denildi:

* Kendirli beldesi ve bununla yakın temasta olan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri potansiyel Korona virüs vakalarının önüne geçebilmek için Sağlık Bakanlığının izni ve onayıyla karantina altına alınmıştır.

* Bu kapsamda söz konusu bu yerleşim yerlerine giriş çıkışlar denetime tabi tutulup, giriş çıkışlara izin verilmeyecektir.

 

OKAĞA ÇIKIŞLARA KISITLAMA

* Semptomu olan her kişi ya evde mutlak izalosyana alınacak yada gerekirse hastaneye kaldırılacaktır.

* Yine vatandaşlarımızın ihtiyacını gideren ve satış yapan fırın,market gibi yerler çok daha sıkı denetlenecektir. Ayrıca çok acil ihtiyaçların karşılanması haricinde ve izin verilenler dışında sokağa çıkışlar ikinci bir karara kadar sınırlandırılmıştır.

Yaklaşık 3500 nüfusu olan Rize merkeze bağlı Kendirli beldesinde dün corona virüsü nedeniyle 67 yaşında bir kişinin yaşamını yitirdiği, 3 kişide de virüs tespit edildiği iddia edilmişti.