Son Dakika Haberler
“width=“1080

Rusya’da Instagram yerine Rossgram

Rusya’da Instagram yerine Rossgram
Okunma : 9.299 views Yorum Yap

Rusya’da sosyal medya uygulaması Instagram’a erişimin 14 Mart’ta engellenmesinin ardından Rus teknoloji girişimcileri, ülkede kullanılmak üzere yerli bir fotoğraf paylaşım uygulamasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Sputnik’in haberine göre, projenin resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, Rossgram olarak bilinen yeni uygulamanın, 28 Mart’ta faaliyete gireceği belirtildi. Buna göre, uygulamanın bağış toplama işlevi ve belirli içeriklere ödeme yapılarak erişim sağlanması gibi özellikleri olacak. Uygulama Android ve iOS sistemlerinde de yer alacak. Rossgram hesabına, Instagram hesabındaki veriler de aktarılabilecek. Uygulamanın ilk önce önde gelen bloggerlar, sponsorlar ve yatırımcıların erişimine açık olacağı, diğer kullanıcıların ise uygulamaya nisan ayında ulaşabileceği belirtildi.

Rossgram’ın İnternet Pazarlama Müdürü Aleksandr Zobov, Vkontakte hesabında yaptığı açıklamada, “Partnerim Kirill Filimonov ve developer ekibimiz böyle bir gidişata zaten hazırdı ve yurttaşlarımızın sevdiği popüler sosyal ağın Rus muadilini yapma fırsatını kaçırmamaya karar verdi” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)