Son Dakika Haberler

Sadık Yakut.Kızlı-Erkekli Eğitim Yanlışlık.Bu Yanlışlık Önümüzdeki Dönem Düzeltilecek

Sadık Yakut.Kızlı-Erkekli Eğitim Yanlışlık.Bu Yanlışlık Önümüzdeki Dönem Düzeltilecek
Okunma : 114 views Yorum Yap

sadikyakut_TBBMİktidarın gerçek niyetleri meydana çıkıyor, Hükümet üyeleri sapır sapır dökülüyor ve artık düşüncelerini ve hedeflerini istedikleri gibi söylüyorlar.

TBBM de ilkler yaşanıyor.

Yeni dönemde KIZLI-ERKEKLİ EĞİTİM ÖNÜMÜDEKİ DÖNEM DÜZELTİLECEK

TBMM Başkanvekili AKP Sadık Yakut, Meclis’teki 14. Ulusal Çocuk Formu’nda konuştu.

AKP’li TBMM Başkanvekili Yakut, “Maalesef şimdiye kadar kız ve erkek öğrencilerin birlikte eğitim yaptırılmasını büyük bir yanlışlık olarak değerlendiriyorum. İnşallah bu yanlışlık, önümüzdeki dönem içinde düzeltilecek” dedi.

AKP’Lİ KORKMAZ DA KARMA EĞİTİME KARŞI AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Daha önce de AKP Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz karma eğitime karşı olduğunu belirterek, “Ben karma eğitime karşı olan bir insanım, doğru bulmuyorum. Türkiye’de erkek liseleri vardı, kız liseleri vardı. Bunlar 28 Şubat cuntasının ortadan kaldırdığı uygulamalar, darbe hükümetlerinin ortadan kaldırdığı uygulamalar” demişti.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ TOPLADI

Sadık Yakut’un sözleri sosyal medyada yankı uyandırdı. Twitter’da siyasetçiler, gazeteciler ve  sanatçılardan şu tepkiler geldi:

Melda Onur 
Ama Sadık Yakut TBMM Başkanlık Divanını kızlı erkekli vekillerle yönetmekte.. Nasıl olacak…

Mahmut Tanal ‏
TBMM Başkanvekili Sadık Yakut’un kızlı erkekli eğitimi yanlış bulması, değişeceğini söylemesi şeriatın ayak sesleridir. TBMM Başkanvekili Sadık Yakut’un açıklaması AKP’nin varmak istediği yolda yol temizliğidir, anti demokratikleşmedir.

Ufuk Uras 
Sadık Yakut, karma eğitimde neler yaşadın, ne vukuatın oldu, anlat bakalım.

Zeki Kayahan Coşkun 
Kızlı, erkekli eğitim artık olmayacakmış. Elindeki tek gereç çekiçse,her şeyi çivi olarak görmek bu. Kız, erkek sadece seks demekse demek…

Koray Çalışkan 
AKP meclis bsk vekili: “gelecek dönemde karma eğitimi kaldırmaya dönük çalışma yapılacak” AK Parti en çok kendine oy verenleri uzuyor. Yazık.

Aylin Aslım 
Tacizden ceza alan müdür görevine geri döner, ama çocukların karma eğitiminden kıllanırsın. Sapıksın çünkü. Seksten başka bişey yok aklında.

Nihat Kahveci 
Eğitimin kızlı erkekli değil kalitesi tartışılmalı.

Odatv.com