Son Dakika Haberler

Şafak Pavey’in Millet Vekilliğine Veda Mesajı

Şafak Pavey’in Millet Vekilliğine Veda Mesajı
Okunma : 33 views Yorum Yap

safakpave_1_timesCHP’li Şafak Pavey, vekilliğe veda mesajınıBirGün gazetesi aracılığıyla yayımladı. Pavey mesajında “Aynı mücadeleye ve ideallerimi kovalamaya milletvekili olmadan devam etmeye kararlıyım” dedi.

MİLLET VEKİLİ OLMADAN MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİM

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, bir mesaj yayımlayarak milletvekilliğine veda ettiğini açıkladı. Pavey, Türkiye’nin geleceğine dair mücadelesini parlamento dışında sürdürmek istediğini belirtti. Siyaseti bir kariyer olarak görmediğini belirten Pavey, “Aynı mücadeleye ve ideallerimi kovalamaya milletvekili olmadan devam etmeye kararlıyım” dedi.

NÖBETİMİ DEVREDİYORUM

Pavey’in açıklamasının tam metni şöyle: “Siyasete başladığım gün seçmenimize, siyaseti bir kariyer olarak sürdürmeyeceğimi açıklamıştım. Sorumluluklarımı en yüksek enerji ve çaba ile yerine getirmeye çalıştım. Umarım üstlendiğim bu görevde eksik kalmamışımdır. Nöbet olarak nitelendirdiğim konumumu artık devretmem gerektiği kanaatindeyim. Umuyorum ki yeni seçim dönemine girerken gelen arkadaşlarım çok daha büyük bir sinerji yaratacaklardır ve bize güvenen seçmenlerimizin beklentilerini en iyi şekilde yerine getireceklerdir.

Her şeyden önce bana bu fırsatı veren ve büyük bir tecrübe kazanmama yol açan Genel Başkanımıza, yol arkadaşlarıma ve partime teşekkür etmek istiyorum. Aynı mücadeleye ve ideallerimi kovalamaya milletvekili olmadan devam etmeye kararlıyım. Çünkü bu, Türkiye’nin geleceğinin mücadelesidir ve ben de her zaman ülkemin geleceği için verilen mücadelenin bir parçasıyım.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”