Son Dakika Haberler

ŞAHLAN EY DEMOKRASİNİN KILIÇI

ŞAHLAN EY DEMOKRASİNİN KILIÇI
Okunma : 150 views Yorum Yap

Nilgün Kral Güneri       Günlerden 18 Ocak 2014,  İstanbul Bakırköy Sinan Erdem Spor Salonu tarihi günlerinden birine şahitlik etti.

Bugün o salonda yaşanan atmosfer 1973-1974 Bülent Ecevit’in en şaşalı  zamanını hatırlattı bana.

O zamanlar ben daha 10 -11 yaşlarında bir çocuktum. Babam Ecevit hayranı ve aynı zamanda Sarıyer İlçe Yöneticisi, bizim ev toplantı yapılan salonlar gibi dolar taşardı. Ecevit nerede halk onun peşinde orada olurlardı. Babam birçok yerlere beni de götürürdü. O halkın coşkusu inancı bir başka olurdu. Herkes birbirini motive eder daha fazla coşkuya yelken açarlardı.

İşte bugün Sinan Erdem Spor Salonunda, Ecevit’in o yıllardaki vermiş olduğu coşkuyu hissettirdi bana. O salonda bulunan binlerce insanın gözlerinde bu defa kazanacağız, bu defa şans rüzgarı CHP için esiyor inancı hakim olmuştu.

sarigul_23212 İstanbul Belediye Başkan Adayımız Mustafa Sarıgül muhteşemdi.

Sahneye hakimiyeti, beden dili, konuşmasında ki vurgular ve halka verdiği coşku görülmeye değerdi.

Halkı önce kendine inandıracaksınız  ve daha sonra halkı kendi davasına sahip çıkmasına yardımcı olacak düzgün, temiz ve ahlaklı siyasetçileri görevler vererek umutları canlı tutacaksınız .

Kirli siyaset yapanlar bugüne kadar ülkeye en büyük zararı verdi ve hala zarar vermekte.

Halkın İnancın diri tutmak, halka verdiğiniz itimat bağlıdır.

Parti içi demokrasiyi işletip, parti üyelerinin vereceği kararlara saygı göstermeli.

Ocak 25’de temayül yoklaması yapılacak. İşte bu temayül yoklaması CHP için bir demokrasi sınavı olacak. Bakalım kimler dürüstçe yarışacak, kimler ayak oyunları yapacak. Şahlanmak için dürüst olmak gerekir.

Ayak oyunlarıyla gelenler ayak oyunlarıyla yolculanır.

Bizler partimizin 1923, 1974 ve 1989’da ki ruhunun şahlandığını görüp umutlarımız bin kat daha artmakta. Gelecek bizim, İstanbul bizim, Türkiye bizim.

Şahlan eyyy Cumhuriyet Halk Partisi! Şahlan ki korksun, korku düzenini kuran haramiler.

Nilgün Kıral Güneri