Son Dakika Haberler

SARAYIN SÖZCÜSÜ, BAŞKANLIK İÇİN REFERANDUM MESAJI VERDİ

SARAYIN SÖZCÜSÜ, BAŞKANLIK İÇİN REFERANDUM  MESAJI  VERDİ
Okunma : 79 views Yorum Yap

SARAY-BESTEPE

BEŞTEPEYİ VE TAYYİP ERDOĞAN’IN ŞAHSI TARTIŞMAYIN

Saray’da bir basın toplantısı düzenleyen Kalın’ın açıklamasından satırbaşları şöyle: Artık Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın şahsı ve Beştepe tartışmaları son bulmalı, kucaklaşma sağlanmalı Terörle mücadele devletimizin öncelikli görevi olacaktır.

 

Terörün her türüyle Türkiye kararlıkla  mücadeleye devam edecektir. DEAŞ’la mücadele de kararlı bir şekilde devam edecektir. Avrupa kamuoyu Aylan Kürdi yavrumuzun vefatının ardından mülteci krizine odaklanmıştı ama şuan yine Aylan Kürdiler hayatını kaybetmeye devam ediyor. İnsanları bile bile savaşın ortasında bırakamazsınız onları ölüme terkedemezsiniz. Avrupa’nın bu tutumuna rağmen Türkiye ilk günkü özverisine devam etmektedir.

 

Milletin evi olan külliye çok kez vatandaşlara açıldı. Faaliyetlere devam edecek. Bu yıl 29 Ekim’de birçok yeniliğe imza atma fırsatımız oldu ve vatandaşlarımızla kaynaşma yaşandı. Külliyeyi vatandaşlarımızın ziyaretine açmak için çalışmalarımızı tamamladık. Önümüzdeki günlerde haftanını belirli günlerinde vatandaşlarımızın hizmetinde olacaktır. Vatandaşlar gelip burayı ziyaret edebilecekler.

 

BAŞKANLIK SİSTEMİ İÇİN REFERANDUM MESAJI

Başkanlık için referandum mesajı Bu konu sayın Cumhurbaşkanımızın daha başbakanken gündeme getirdiği bir konudur. Buradaki temel konu işleyen sistemin en etkin hale getirilmesiyle ilgilidir. Sayın Cumhurbaşkanının böyle bir şeye şahsi olarak ihtiyacı yok. Çünkü onun böyle bir kaygısı yok.

 Acaba bizim için en uygun olan model nedir konusu milletimize tekrar sorulmak yöntemiyle karara bağlanacaktır. Türkiye’nin hedefleri noktasında en uygun model hangisidir bunun hesabı iyi yapılmalıdır. Bu tartışma ivme kazanarak devam edecektir.Böyle önemli bir konu söz konusu olduğunda milletten ayrı bir karar düşünülemez. Bu konu milletimizin görüş ve kanaatleriyle belirlenecek bir konudur.

Sayın cumhurbaşkanımıza saldırarak siyaset yapmaya çalışanlar 1 Kasım seçim sonuçlarını doğru okusunlar. Bu bütün tartışmalara verilmiş bir cevaptır. Devletin Başı olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın birinci önceliği ülkemizin geleceğini güvene almaktır. Milletimize tekrar sorulmak suretiyle karar verilebilir. Bunun mekanizması referandumsa referandum yapılır.