Son Dakika Haberler

SARI PLATFORM MUHTEŞEM BALOSU

SARI PLATFORM MUHTEŞEM BALOSU
Okunma : 47 views Yorum Yap

sari_ana_foto

Sarı Platform geleneksel gecelerinden birini daha gerçekleştirdi.

Sarıyer’de Sivil toplum kuruluşları içinde en aktif dernek olarak bilinen Sarı Platform, her yıl olduğu gibi bu yılda muhteşem bir balo gerçekleştirdi. Sarıyer Koru Park’ta düzenlenen gecede Sarıyer protokol’u ve siyasi katılımcılar ağırlıktaydı.

Muhteşem gecede Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Meclis Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun, Meclis üyeleri Mustafa Balcı, Hayrettin Dereli, Ali Görgülüer, Sevim Yalınkılıç,Ekrem Tekçe, Nadir Günday,Salih Akıncı,Merdan Ali Gürkan, Veysel Yeşil katıldılar.

CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, CHP İstanbul Millet Vekili adayı Dr. Cengiz Alp, Genel Sekreter Yeter Büyükdurmuş eşleri ile birlikte katıldılar.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ilk Başkan adaylığımda Sivil Toplum kuruluşlarından Sarı Platform Derneği ile birlikte yola çıktık. Bugüne kadar önemli çalışmalara imza attılar, Sivil Toplum Kuruluşlarının her zaman önemli kurumlar olduğunu ve desteklediklerini belirtti.

B(179)Dr. Cengiz Alp, “Sivil toplum kuruluşlarının halkın sesini duyurmasında, talepler de bulunmasında ve örgütlü yapı içinde kitlelere öncü rol üstlendiklerini, Sivil toplum kuruluşlarının yapmış oldukları sosyal çalışmalar ile her aileye ulaştığını belirtti. Her zaman takip ettiğim ve desteklediğim Sarı Paltform, Sarıyer de halkın içinden çıkmış ve bugüne kadar Sarıyer’in hayati projelerine imza atarak varlığını ve gücünü göstermiş olmasından dolayı kendilerini kutluyorum. Sarı Platform çok daha uzun yıllar Sarıyer’e hizmet edecek ve başarılarını hep birlikte yaşayarak göreceğiz. Sayın Mustafa Bakır ve Yönetim Kuruluna başarılar diliyorum, dedi.”

sari_1Sarı Platform’un kuruluşundan itibaren Başkanlığını yürüten CHP Meclis Üyesi Mustafa Bakır baloda davetliler teşekkür konuşmasında yine toplumsal mesajlar verdi.

“Sarı Platform bu yıl büyük eserlere ve çalışmalara imza atacak, artık kendimize ait bir yerimiz, sosyal tesisimiz olsun istiyoruz. Yakın bir zamanda bunun müjdesini tüm Sarı Platform camiasına duyuracağız, 19 Mayıs’ta Sarıyer meydanında muhteşem bir etkinlik yapacağız, Ağustos ayında Haydar Aliyev parkında ikincisini düzenleyeceğimiz “Sarıyer Festivali” daha profesyonelce hazırlanmış ve Sarı Platform’a yakışır bir şekilde projelendirilmiştir. Artık sadece Sarıyer de değil, İstanbul’da, Türkiye’de ses getiren çalışmalarımız ve projelerimizi hayata geçireceğiz. Bir çok kurum ve kuruluş, sosyal çalışma projeleri olan firmalar bizimle birlikte proje yapmak için teklifler getiriyor ve bizim için en iyi ve uygun olanı, toplumu kucaklayacak ve Sarıyer’e değer katacak projeleri hayata geçirmek için seçkinci olarak davranıyoruz. Sarıyer’in önemli tarihi kişilerini yaşarken anmayı ve desteklemeyi kendimize görev saydık ve bu vesile ile Sarıyer Tarihi yazarı İbrahim Balcı’nın “Gün Boyunca Sarıyer’de Dolaşmak” eserini Sarı Paltform olarak Sarıyerlilere kazandırıyoruz. Her yıl yeniden doğuyor, daha güçlü olarak Sarıyer’e katkılarımızı sürdürüyoruz. Bizlere bu çalışmalarda desteğini esirgemeyen Başkan Şükrü Genç’e ve tüm davetlilere teşekkür ederim.”

 

Sarı Platform balosu yine siyasette ağırlığını ortaya koydu.

MHP İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, MHP İstanbul Millet Vekili eski Devlet Bakanı Murat Başeskioğlu ve Yönetim Kurulu üyelerini başarılı iş adamlarından Sarı Platform Başkan Yardımcısı Cevdet Güler masasında ağırladı. Cevdet Güler ve Murat Başeskioğlu’nun  aile dostları oldukları biliniyor.

Sarı Platform kuruluşundan bugüne kadar, maddi ve manevi destek verdiği, birlikte proje çalışmaları yaptığı kulüplerden Kireçburnu Spor ve Çayırbaşı Spor her zaman olduğu gibi geceye büyük katılım gösterdi. Sarı Platform başkan yardımcılarından başarılı iş adamı Mesut Topaloğlu, Çayırbaşı Spor kulübü başkanlığında oldukça başarılı olmuş ve kulüb olarak dereceler almıştır.  

Sarı Platform balosu’nun davetlileri arasında Sarıyer’de bir ilk başarmış olan Türkiye bayanlar 1.liğine şampiyon olarak çıkan Kireçburnu Spor Kulübü Başkanı Yaşar Kalander ve Yönetim Kurulu Üyeleri baloya renk katılar.

Yakın siyasi tarihin Sarıyer’de önemli isimlerinden Eski Meclis Üyesi Erdal Sarıgöl ve bir yıl içinde Belediye Başkan aday adaylığı ve Millet Vekili aday adayı olan Av. Necati Yıldırım siyasetin yorgunluklarını arttılar.

G(53)Sarı Platform Derneği Başkanı Mustafa Bakır ve yönetim kurulu üyeleri Başkan Şükrü Genç’e teşekkür plaketi verdi.