Son Dakika Haberler

Sarıdağ Mahallesi Yeniden Yapılanıyor..

Sarıdağ Mahallesi Yeniden Yapılanıyor..
Okunma : 129 views Yorum Yap

GokanzeybekSarıdağ Yemin Sokak Yol Düzenleme Ve Genişletme Projesi

Sarıdağüstü Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Derneğinde ” Ulaşın Sorunlarının Çöüzümü” için düzenlenen toplantıya Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek ve Fen işleri Müdürü Veysel Kahraman, Sarıyer Merkez Mahallesi Muhtarı Sinan Yüksel, Minibüsçüler Derneği Başkanı Kazım Bilge katıldılar.

Yol çalışması, minibüs ve dolmuşların rahat geçişleri için düzenleme yapılmasına istinaden yeni yol düzenlemesi ile Sarıdağ Mahallesine rahatlama ve kolaylıklar getirecek.

Sarıdağ Mahalesinde duvar çalışamaları ve asfalt çalışmaları ile merdiven çalışmaları yapılacak, mahallenin yamaç üzerinde olması, yaşlıların korkusuzca yürüyebilmeleri adına korkuluklar yapılacak, duvar ve korkuluk çalışmaları yapılmış olmasına rağmen bazı ihtiyaçlar olduğunu ve yeni duvarlar ile düzenleme yapılacağını belirtti.

Gökan Zeybek, Sarıdağda yaşayan yurttaşımız Sarıyer’e ve metroya ulaşabilmesi için bugün geniş minibüsler olması dolayısı ile bu hat üzerinde daha dar minibüslerin çalışacağını belirtti. Amacımız Sarıdağ halkının tek vesait üzerinden metroya ulaşmasını sağlayacağız, Minibüsçüler derneği başkanı ile birlikte sarıdağ için yeni yol çalışması ve yeni durakların belirlenmesi için yer belirlenecek ve Sarıadğın sorunları bu yıl tamamen bitmiş olacak dedi.

Vatandaşların her biri İsteklerini ve taleplerini belirtiler, Çöp konteyrlerin yerlerinin değiştirilmesi ve ilave yapılmasını istediler. Bazı sokaklarda aslaft olmadığını belirten Sarıdağ sakinleri bu yıl yapılacak olan istekleri için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e de ayrıca teşekkür ettiler.