Son Dakika Haberler

Sarıyer Belediye Meclisi, DARBE'YE KARŞI ORTAK DEKLARASYONU

Sarıyer Belediye Meclisi, DARBE'YE KARŞI ORTAK DEKLARASYONU
Okunma : 97 views Yorum Yap

Darbüedeklerasyon
 
Sarıyer Belediye Meclisi olağanüstü toplantıda bir araya geldi. 15 Temmuz akşamı yaşanan Darbe girişimine yönelik olarak olağanüstü gerçekleştirilen toplantının başkanlığı Belediye Başkanı Şükrü Genç yaptı.
CHP ve AKP grupları ortak bir deklarasyona imza attı. Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından okunan bildiride gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimi kınanarak, darbe teşebbüsünü engellemeye çalışırken hayatlarını kaybeden güvenlik kuvvetleri ve vatandaşlar anıldı.
Mecliste grubu bulunan partilerin meclis üyeleri yanı sıra ilçe başkanları, örgütleri ile birlikte sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş meclisi takip etti. Meclis sonunda Belediye Başkanı Şükrü Genç’in önerisiyle meclise katılan hemen hemen herkesin olduğu tarihi bir fotoğraf verildi.
Sarıyer Belediye Meclisi Darbe Girişimi İle İlgili Ortak Deklarasyonu
Bizler Sarıyer Belediyesi Meclisi çatısı altındaki CHP ve AK Parti Grupları ile tüm Meclis Üyeleri olarak aziz milletimizin kendisine, milli iradeye, devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisine yönelik 15 Temmuz gecesi başlatılan darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi Türk demokrasi tarihine bir kara leke olarak girmiştir.
Aziz Milletimiz darbenin karşısında durmuş ve bu kanlı darbe girişimini engellemiştir. Türkiye Cumhuriyeti ve kurumlarını canı pahasına koruyan bu aziz millet her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir.
O gece Türk Milletinin devletine ve milli iradeye verdiği destek tarih boyunca unutulmayacaktır. Dünya demokrasi tarihinin şanlı bir tablosu olarak kaydedilmiştir.
Herkes bilmelidir ki bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, milli iradeye ve devletimize karşı her türlü girişim, karşısında milletimizin çelikten iradesini bulacaktır.
Türkiye Büyük Millet Meclisimizdeki tüm siyasi partilerimiz ve Milletimiz gibi Sarıyer Belediye Meclisi de, darbe girişimine ortak bir tavır ve ortak bir dille karşı durmaktadır.
Bu ortak tavır milli irade ve milletimizi daha da güçlendirmiştir.
Sarıyer halkının temsilcisi olan bizler, tüm halkımız ve kurumlarımızla milli iradenin ve demokrasinin yanındayız. Milli iradeye hep birlikte sahip çıkıyoruz ve ebediyen de sahip çıkacağız.Türkiye’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının somut delili bu ortak bildiridir. Milletimiz müsterih olsun.
Bu şanlı direniş sırasında milletimizin aziz fertlerinden pek çok vatandaşımız şehit olmuştur.
Sarıyer ilçemizde darbe girişimi sırasında 2 yurttaşımız hayatını kaybetmiş, çok sayıda yurttaşımız da yaralanmıştır.
Darbeye direnirken şehit olan kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz, milletimizin başı
Gökan Zeybek                                           Nurettin ÇELİK
CHP Sarıyer Grup Bşk. Vek.              Ak Parti Grup Bşk. Vek.