Son Dakika Haberler

Sarıyer Belediyesi 2017 Tahmini Bütçe Görüşmeleri HZ.İSA’dan Başladı.

Sarıyer Belediyesi 2017 Tahmini Bütçe Görüşmeleri  HZ.İSA’dan Başladı.
Okunma : 85 views Yorum Yap

img_8294butcesariyer
Sarıyer Belediye Meclisi Ekim ayı oturumunda 2017 tahmini bütçesi Ak parti 12, Chp 23 oyla kabul edildi.
Belediye Meclisinde meclis çoğunluğu Chp’de olması nedeni ile oylamaların formaliteden ibaret olması diğer belediyelerde olduğu gibi bütçe görüşmelerinde sert tartışmalar yaşanmıyor. Dostluk havasında geçen meclis toplantıları, muhalefetin eleştirecek bir şey bulamamasından ötürü sessiz ve sakin geçiyor.
Akp Meclis üyesi Salim Kain bütçe konuşmasında “belediye personel ve hizmet giderleri için Kağıthane Belediyesinden örnekler verdi. 14 Km kare yüz ölçümü ile kağıthane belediyesi çok küçük bir alanda çalışma yapıyor, Sarıyer Belediyesi ise 177 Km kareye hizmet ettiğinden yapılan örnekleme gülüşmeler yol açtı.”
BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ HZ.İSA’DAN BAŞLADI
Akp Meclis üyesi Salim Kain bütçe görüşmesine Kağıthane belediyesinden örnekler vererek başlayınca, Chp Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tok cevap vermek için çıktığı kürsüde Hz. İsa’dan başlayarak,  Kağıthane Belediyesi ile Sarıyer Belediyesi karşılaştırmasında Eflatun’dan alıntı yaptı.
İNCEDEN DERİN MESAJLAR ” ÖNCE KENDİNİ BİL”
Bütçe görüşmelerinde Chp Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tok, “İslam Felsefesinde Eflatun olarak bilinir, açtığı okulun kapısına “ Önce Kendini Bil” bunun bizde karşılığı kamil insan olmak, bu anlamda insanın kendinİ bilmesi tanıması için bir çaba sarf etmesi gerekir,kendini bilmeyen insan başkalarını bilemez,tanıyamaz,empati yapamaz. Yaşamımızda telafisi olmayan hatalar vardır,etrafımız tam bir ateş çemberi, bizi ayrıştıracak söylemlerden,telafisi mümkün olmayan hatalardan mutlaka kaçınmalıyız, kandırılmamalıyız.”
Bütçeyi tek cümle ile özetlersek, 2 devasa bina,her iki binaya 3 yıl içerisinde kendi öz varlıkları ile ödenen 105 milyon, 350 milyon dolar katma değer, Belediye tarihinde her ay belediye personelinin maaşını tıkır tıkır ödeyen bir belediye olduğunu belirtti.
DANIŞMAN ERKAN KARAASLAN GÜNDEME TAŞINDI
Akp Melis Üyesi Hüseyin Çoşkun bütçe eleştirisi konuşmasında kürsüde, “Ben Danışmanlar bütçesine değinmek istiyorum, Pazartesi oturumunda Şükrü Genç başkan Danışman Erkan Karaaslan için methiyelerde bulundu,kardeşim demiş, bende şaşkınlık yarattı, bu konuşmayı Sarıyer Belediyesinin talihsiz günlerinden biri olarak gördüm, Fetö Terör Örgütü Üyesi Yerel yönetimler imamı Danışmanınız Erkan Karaaslan İçin CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun bir gazetede ki röportajından bahsetmek istiyorum dedi ve İzmir’de bir yerel gazetede yayınlanan röportajından alıntılar okudu.”
Akp Meclis Üyesi Hüseyin Çoşkun kürsüden Mustafa Bakır’ın dediği gibi “ Burada Sarıyer’i konuşalım” burada ben Sarıyer’i konuşuyorum dedi.