Son Dakika Haberler

Sarıyer Belediyesi 4. Edebiyat Onur Ödülü İbrahim Balcı’ya Verildi

Sarıyer Belediyesi 4. Edebiyat Onur Ödülü İbrahim Balcı’ya Verildi
Okunma : 112 views Yorum Yap

imageSarıyer Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Edebiyat Günleri artık gelenekselleşti, her yıl bir öncekinden daha kalabalık katılımların gerçekleştiği Etkinlikte Yazarlar ile söyleyişiler gerçekleştirildi.

4. Sarıyer Edebiyat Günlerinde Beyaz Martı Onur Ödülü Zülfü Livaneli’ye, Sarıyer Belediyesi Edebiyat Onur Ödülü ise İbrahim Balcı’ya verildi.

Şükrü Genç, 2009 da İbrahim Balcı’nın bir sözünü yakaladım, o dönem Rumeli Hisarlıyım diye beni Sarıyerli kabul etmiyordu insanlar sen nasıl Sarıyerli oldun diye sordum, Bu işin kuralı Sarıyerden hiç bir yere gitmemek dedi. Bende Sarıyerden hiç bir yere gitmiyorum.

İbrahim Balcı, Başkanın şahsında emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, 4. Yaptığımız Edebiyat Günlerinde en güzeli bu sene yaptığımız oldu.Derlerki Sarıyerli Olunmaz Sarıyerli Doğulur, Ben Sarıyerde doğmadım,mühim olan insanın yaşadığı yeri benimsemesi, özümsemesi, bu havayı tenefüs edebilmesidir, ben 7 yaşında Sarıyere geldim bugün 82 yaşındayım Sarıyerden dışarı çıkmadım, herkesin hayatında bir kere gitmek istediği yere gittim, Sarıyer Spor Kulübü görevim dolayısıyle Türkiyede heryeri gezdim,gitmediğim yer kalamadı,Anıtkabire yüz defa gittim, Sarıyerde kaldığım sürece bu kadar değerli ve elim bu kalemi tuttuğu sürece Sarıyerin taşını, toprağını yazmaya devam edeceğim,dedi.