Son Dakika Haberler

Sarıyer Belediyesi Halk Dansları Rackeve Finali…

Sarıyer Belediyesi Halk Dansları Rackeve Finali…
Okunma : 10 views Yorum Yap

image21, summerfestbatta son iki günü..

Sarıyer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Rackeve Finali yapıldı, Bu gece büyük final gecesi Szazhalombatta’da yapılacak.

Macaristanın en büyük uluslararası festivalinde son iki gün guruplar toplu halde gösteriler yaparak devam ediyor.

Bugün Macaristanın en büyük bayramı, akşam itibariyle Tuna nehrinde şenlikler yapıldı, gün itibarıyle bayram olması dolayısı ile bütün dükkanlar kapalı.

Szekeres Jozsef Konferencia merkezinde gerçekleştirilen organizasyona bütün ülkelerin ekipleri 5 dakika gösteri yapıldı, Türk ekibi Sarıyer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu muhteşem gösterisiye son ekip olarak çıktı.

Rackeve finali muhteşem..

21. Summerfest -Rackeve de muhteşem kalabalıkta kortej yürüyüşü ile başladı ve mükemmel final ile bitti, Süper bir gösteri sergileyen Halk Dansları Gurubu ayakta alkışlandı.

Final sonu ekipler ellerinde mumlar ile seromonide olması ve Tune nehri üzerinde 20 dakika süren havai fişek gösterisi izlendi

21. summerfest mükemmel organizasyon, tüm ülkelere mükemmel olanaklar sağlanmış. Gelecekte Sarıyer Belediyesinin böyle bir projeye imza atacağına inanıyorum, bir çok belediyeden farklı olarak konaklama sorunu olmaması büyük sorunu hallediyor.

Festival boyunca Sarıyer Belediyesi ve ekibi macaristanda övgü ile anlatılıyor.

Bu gece Macaristan Finali Summerfestbatta’nın Szazhalombatta meydanında gerçekleştirilecek son geceye festivale katılan ülkelerin temsilcileri davet edildi.