Son Dakika Haberler

SARIYER BELEDİYESİ HALK DANSLARI TOPLULUĞUNDAN MUHTEŞEM GÖSTERİ

SARIYER BELEDİYESİ HALK DANSLARI TOPLULUĞUNDAN MUHTEŞEM GÖSTERİ
Okunma : 171 views Yorum Yap

Sbhdt
Sarıyer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu muhteşem gösteri ile Ayazağa Rauf Denktaş Kültür Merkezinde sahne aldı.
Sarıyer Belediyesinin Halk Dansları topluluğu 150 öğrencisi ve çeşitli yaş grublarına vermiş olduğu kurslar ile oluşturduğu gösteri ekibi ilk sahnesini aldı. Ekipler Trabzon,, Artvin, Kırklareli, Bitlis, Zeybek, Halay, Teke, Horon oyunlarını sundu.
Profesyonel ekip ise Sema gösterisi ile başladığı gösteriye Roman, Kafkas, Horon ve modern dans ve geliştirilmiş koreografiler ile ilk defa sunduğu oyunlar sunuldu.
Muhteşem gösterileri hazırlayan profesyonel hocalar Ercan Ayata, Sercan Yılmaz, Kubilay Kandaz, Kazım Balta, Şamil Taşkın, Sertaç Kaygusuz yeni koreografi ve modern dans oyunları, muhteşem kostümler ve sahne ışıkları ile zenginleştirilen gösteri dakikalarca ayakta alkışlandı.
Ağustos ayı son haftası düzenlenecek, 20 Ülkenin katılacağı Uluslararası Sarıyer Festivali ve 1 Eylül Dünya Barış gününe hazırlanan Sarıyer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Halk Dansları Koordinatörü İsmail Çelik’in uzun yıllar birlikte çalıştığı profesyonel hocalarla Sarıyer’de harika başarılara imza atıyorlar.
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç Bu sahnede Türkiye var, Her yöreden insanlar ve oyunlar var, Eğer herkes bu oyunları oynarsa o zaman yaşadığımız terör ve savaş ortamı olmaz, Buradaki öğrenciler, okullardan mahallelerden geldiler, yetiştiler muhteşem gösteri sundular emeği geçenelere teşekkür ederim dedi.
Sarıyer Belediyesi son iki yıldır yapmış olduğu Kültürel atılım, Uluslararası ve Türkiye genelinde katılımların gerçekleştiği etkinlikler, Dünya kültür mirası ve Türkiye’nin tüm mozaiklerini bir araya getirdiği çalışmalar ile farklı bir çalışma proğramı gerçekleştiren Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Kültür Müdürü Filiz Çoşkun yeni projelere imza atamaya hazırlanıyorlar.