Son Dakika Haberler

Sarıyer Belediyesi Tolerans Tanımıyor

Sarıyer Belediyesi Tolerans Tanımıyor
Okunma : 91 views Yorum Yap

Kisirkaya
Sarıyer Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir işçi tarafından dövüldüğü iddia edilen vaka ile ilgili Sarıyer Belediyesi Basın açıklaması yaptı.
Basın Açıklaması:
Sarıyer Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir köpeğe uygulanan şiddete yönelik adı karışan personele ilişkin gerekli işlemler başlatılmış olup, Sarıyer Belediyesi’nin olaya tolerans göstermesi söz konusu değildir.
Olay sorumlu veteriner arkadaşlarımız tarafından tutulan tutanak ile açığa çıkarıldı. İvedilikle konunun üstüne gidilerek, sorumlu kişiler hakkında gerekli işlemler başlatıldı. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Kısırkaya Hayvan Rehabilitasyon Merkezimizde eksiklikler olabilir, fakat asla hayvanlara yönelik şiddet vb. davranışlara izin verilemez. Böyle bir duruma karışan personel için de kayıtsız kalınamaz.
Rehabilitasyon Merkezi hasta, yaralı ve bakıma muhtaç durumda olan hayvanların alındığı, tüm tedavi işlemlerinin tamamlanmasının ardından tekrar alındığı yere bırakıldığı bir süreci yerine getirmektedir. Sağlıklı bir hayvanın Merkez’de barınması söz konusu değildir. Bu sebeple hayvanseverlerin, vatandaşların istedikleri saatte Merkez’e girmesi hem kendi sağlıkları hem de hayvanların sağlığı açısından uygun değildir. Bu sebeple gelen vatandaşlar, belli program dahilinde içeriye alınmaktadır.
Belirlenen ziyaret saatlerinde kapısı herkese açık olan Merkez’e yönelik yeni proje ve desteklere de Sarıyer Belediyesi olarak açığız. Hayvanlara yönelik her türlü şiddete sonuna kadar karşı olan duruşumuz değişmeden devam edecektir. Bu konuda bizimle hareket etmek isteyen herkesi bekliyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.