Son Dakika Haberler

Sarıyer Belediyesinden Fırtınaya Anında Müdahale

Sarıyer Belediyesinden Fırtınaya Anında Müdahale
Okunma : 21 views Yorum Yap

istinye_sg_1İstanbul için yapılan fırtına uyarıları bazı bölgelerde dikkate alındı ve kısa süren etkileri neticesinde maddi hasarlar meydana geldi.

Fırtınadan Sarıyer’de Etkilendi

Sarıyer belediye ekipleri 444 1722 çağrı merkezini arayarak ulaşılan ve bölgeye çıkarılan ekipler neticesinde 32 ağaç ve dal devrilmesi vakasına müdahale edilmiş, Park ve bahçeler müdürlüğü ve zabıta müdürlüğü fırtınada oluşan etkilere yerinde acil müdahaleler yaptı.

Acil Müdahale Ekibi

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcılarından Yüksel Tutak Başkanlığında kurulan kriz masası ile Başkan yardımcıları, müdürler ve 13 kişilik acil müdahale ekibi ile yerinde çalışmalar yapılmıştır.

Bu müdahalede Park Bahçe’lere ait bir büyük bir küçük 2 bom aracı, 2 pikap kamyonet, ayrıca Bedaş’ın elektrik kesintilerinde yetersiz kalması sonucu Makine İkmal Müdürlüğü Ekip oluşturarak olay yerlerinde gereken çalışmaları yaptılar.

Akşamın geç saatlerinde kadar çalışmalarda bulunan ekipler, şuan için Sarıyer ilce sınırları içinde kapalı yol, ağaçların devrilmesi sonucu oluşan hiç bir olumsuzluk kalmadığı, Ufak bir kaç hasar dışında Sarıyer ilçe sınırları içinde fırtına dolayısıyla büyük bir olay meydana gelmediği belirtilmiştir.