Son Dakika Haberler

Sarıyer CHP'de Meclis Üyesi Aday Adayları Meydana Çıkmaya Başladı

Sarıyer CHP'de Meclis Üyesi Aday Adayları Meydana Çıkmaya Başladı
Okunma : 202 views Yorum Yap


deryabeyogluCHP’de yerel seçimler için aday adayları istifa etmeye başladı. Yönetim kurulu üyeleri için sürenin dolması ile beklenen istifalar bazı eksiklerle de olsa gerçekleşti.

197269_1671447387108_7493633_nSarıyer CHP de Yönetim kurulu üyelerinden aday adaylığı süprizleri  beklenirken son günde beklentinin üstüne çıkılmadı. İlçe Başkanı Mehmet Deniz’inde Belediye Başkanlığı aday adaylığı kamuoyunda konuşulmuş siyasi kulislerde büyük sürpriz olarak değerlendirilmişti. Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz son günde basın açıklaması yapmak zorunda kaldı.

ÖRGÜTÜMÜN BAŞINDAYIM

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimler için doğal olarak İstanbul’un bir çok ilçesinde ilçe Başkanı arkadaşlarımız,  Belediye Başkan aday adayı olmak için görevlerinden istifa etmiş bulunmaktadır. Birbirinden değerli arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

 mehmetdeniz“Aday adaylık müracaatlarımız da 31 Temmuz 2013 tarihinde son bulacaktır.  İlçe  yöneticileri, ilçe başkanları, il yöneticileri ve il başkanlarımızdan belediye meclis üyeliğine ve belediye başkanlıklarına aday adaylık düşünenler için görevlerinden istifa süreci bu gün (15.07.2013) saat 17:00 de  son bulmuştur. CHP Sarıyer ilçemizin yönetim kurulu üyelerinden, Nilgün Kral Güneri,Çetin Aktaş, Casim Koç  ve Derya Beyoğlu yönetim kurulu görevlerinden meclis üyesi  aday adaylığı için istifa etmişlerdir. Bir yıla aşkın birlikte çalıştığımız çalışma arkadaşlarıma   başarılar dilerim.”

Partimizin  çok ciddi hazırlık içerisinde olduğu önümüzde ki yerel seçimlere  8-10 ay kala aday adayı belirleme çalışmalarına başlanması,  aday eğitim faaliyetlerine hız vermesi bizlere kuşkusuz önümüzde ki seçimlerde büyük avantaj sağlayacak ve başarıyı getirecektir.

“Partimiz Sarıyer’ de gerek 2011 seçimlerinde aldığı oy, gerek yapılan kamuoyu araştırmaları göz önünde tutulduğunda 30 Mart 2014 seçimlerinde başarı ile çıkarak Sarıyer’i CHP kalesi yapma yolunda ki örgüt adına iddiamızı perçinleştirecektir. “Ancak bizler için asıl bu seçimdeki  hedef  İstanbul  Büyük Şehir Belediyesini kazanmaktır. İstanbul’da iş başındaki  başta il başkanımız olmak üzere bütün kadrolarımız 2 yıldır buna kilitlenmiş bulunmaktayız. İstanbul’un artık beklemeye tahammülü kalmamıştır.

“Son günlerde Sarıyer kamuoyunda şahsımla ilgili Belediye Başkanı aday adayı olmam konusunda   örgütümüzde  ve vatandaşlar tarafından baskılar ve istekler  olmuştur. Bu arkadaşlarıma bana duydukları güvenden ötürü çok teşekkür ediyorum. Ancak bulunmuş  olduğum  görev Sarıyer’imiz ve partimiz açısından daha ağır ve sorumluluk isteyen önemli  bir görevdir. Bu güne kadar yapmış olduğumuz çalışmaları ilçe başkanı olarak yönetici arkadaşlarımla, örgütümüzle ve siz Sarıyer’lilerle daha da hızlandırarak devam ettireceğim.”

 Bu gün Sarıyer’ de CHP’li bir belediyemiz var, yarında olacak, belediye başkan aday adaylarımız var 31 Temmuza kadar daha yenileri de eklenecektir.   Bizim  görevimiz  bu aday adayları arasında objektif ölçüler içerisinde, tarafsız, kimsenin adamı olmadan,  kendilerini ifade etme projelerini sunma, onlara demokratik adil bir ortam sağlamak olacaktır.

İl Danışma , İlçe Danışma kurulumuzda aldığımız karar Sarıyer’de üyelerle aday adaylarının ön seçimle belirlenme yönetimidir.  Üst kurullarımızdan istek ve taleplerimiz de bu doğrultuda olacaktır.

Bu güne kadar hiç kimsenin güdümünde kalmadan yürüttüğümüz hayatımızı bundan sonra da aynı doğrultu tutarlılığını koruyarak devam ettireceğiz.  Bizi tanıyan tanır, bu konuda hiç kimsenin şüphesi olmasın, dürüstçe, çalışarak, kendi bilgi birikimine güvenen,  başkalarının siyasi hataları üzerine geleceğini kurmadan projeleri ile ön plana çıkacak arkadaşlarımı CHP Sarıyer’ de siyaset yapmaya aday olmaya, demokratik bir ortamda çalışmaya davet ediyorum.

Süreç bütün aday adaylarımıza, CHP ailesine ve ülkemize hayırlı olsun.

Saygılarımla, Mehmet Deniz

CHP Sarıyer  İlçe Başkanı 

cetinBasın Açıklamasından sonra CHP İl başkanlığından gelen bilgilere göre CHP Sarıyer yönetim kurulu üyesi Çetin Aktaş istifasını il başkanlığına vererek meclis üyeliğine aday olduğunu belirti. Böylece Sarıyer ilçesinde 4 istifa gerçekleşti.