Son Dakika Haberler

SARIYER GALİBİYETLERE DEVAM EDİYOR

SARIYER GALİBİYETLERE DEVAM EDİYOR
Okunma : 111 views Yorum Yap

sariyer-1-1
Sarıyer maçın başından sonuna kadar oyuna hâkim olan ve oyunu istediği gibi yönlendiren bir takım hüviyetteydi. Sadece maçın son on dakikasında oyundan biraz koptu ve rakip tehlikeli olmaya başladı. Ne var ki, tecrübeli Sarıyer karşısında genç Bayrampaşa beraberliği yakalayacak golü bulamadı. Bunda şanssızlıklarını da belirtmek gerekir zira Sarıyer kalesinin üst direği Bayrampaşa’ya vefasızlık yaptı.

Maça 4-3-3 düzeni ile başlayan Sarıyer, oyuna ağırlığını koydu ve 4’cü dakikada Berkay’ın nefis golü ile öne geçti. Ancak rakip takım 7’ci dakikada Sarıyer defansında Kaan’ın bir topu ıskalaması, sonra düşmesi sonucunda pozisyon buldu ve beraberlik golünü buldu. Sarıyer’in şanssızlığı Kaan’dan başka bir diğer defans oyuncusunun (Sabutay olmalı) da ayağının kayarak düşmesiydi. Ancak bu gol Sarıyer’in durmasına ve oyundan kopmasına neden olmadı. İnatla akın üstüne akın geliştiren Sarıyer rakip kaleyi zorladıkça zorladı ve 19’cu dakikada kazanılan bir korner sonucunda ikinci golünü kazandı. Korner atışını Berkay kullandı, Can Erdem topu kafa ile arkasına indirirken, mükemmel bir şekilde dönerek rövaşata ile takımının ikinci golünü rakip ağlara gönderdi. Her halde bu gol 2015/2016 sezonunun en önemli jenerik gollerinden biri olarak tarihe geçer. Maçın ikinci yarısında son on dakika hariç yine hâkim olan Sarıyer’di ama oyunda başka gol olmadı ve Sarıyer üç puan alan taraf oldu.
Sarıyer lige iyi başladı ve devam ettiriyor. Bu çıkışını sürdürmesi halinde şampiyonluğun en güçlü adayı olarak ligin üst sıralarında kalır. Sarıyer’de takım kadrosunda bir değişiklik olmadı. Aynı kadro sahaya sürüldü. Belli ki Ayhan Akman hoca takımı oturtmak istiyor. Eğer takım birkaç maç daha aynı kadro ile oynarsa, meydana gelen aksamalar, örneğin zaman zaman orta alanın boşalması, ileri üçlü ile aradaki boşluğu kapatamaması durumunu ortadan kaldırabilir. Ortada Ercüment, Berktay ve Mustafa üçlüsü yardım alamayınca yani, ileri üçlüden Serdar ya da Sarkan Çalık geri gelemeyince ortadan boşluk oluşuyor ama bu da zamanla düzeltileceği kesindir.
Atacan’a fazla iş düşmedi. Ani birkaç pozisyonu başarı ile önledi ise de bir korner atışında topa çok kötü müdahale etmesi, topun rakipte kalması ve kale ağzında meydana gelen karambol sırasında ayaklara kapanmasına karşın topu göğsünden kaçırması affedilir gibi değildi. Nitekim pozisyon gol oldu ama hakem favul düdüğü çaldı. Geri dörtlü bu maçta biraz tedirgindi. Hakan iyi başlamadı ama çabuk toparlandı, Kaptan Serkan tutuktu, Sabutay iyi görev yaptı. Kaan bu maçta iyi değildi. Rakibine ilk müdahaleyi yapmakta gecikti, bu nedenle de rakip devamlı Sarıyer sol kanadını kullandı… Orta sahada görev yapanlar başarılıydı. Daha çabuk top çıkarmaları halinde ve ileriye dönük, yani diklemesine oynamaları halinde çok başarılı olacakları kesin… İleri üçlüde yer alan Serkan Çalık iyi mücadele ediyor. Yeteri kadar pas aldığını sanmıyorum. İstediği paslar gelmiyor, yan paslarla değil, araya atılacak paslarla çok daha rahat pozisyon bulur… Santrafor Can müthiş bir gol atmasına rağmen; kendisinden çok daha fazla iş beklendiğini bilmelidir. Sağa sola deplase olarak Serkan’a gol alanı açması gerekir. Birkaç hafta sonra bu özellikleri kazanır. Sol tarafta yer alan Serdar Eylik anladığım kadarı ile çizgi adamı değil. Orta sahada görev yapsa belki de daha etkili olabilir…
Hakem triosu için de bir şeyler yazmak gerekir diye düşünüyorum. Henüz sezon başı olmasına rağmen hakem triosunun, bilhassa oyunun kontrolü fevkalade bir şekilde elinde tutan Mustafa Kürşat Filiz ile arkadaşlarını kutlamak isterdim.
Eleştiri yapmak kolay… Yapıyoruz. Aslalon sahaya çıkan takımın hazırlanması ve başarılı oynaması. Sarıyer bu maça da iyi hazırlandı ve maçı kazanarak üç maçta dokuz puan alarak yoluna devam etti. Temennimiz başarılı futbolun ve galibiyetlerin devamıdır.
Seyirciye mükemmel bir bravo… Maçın başından sonuna kadar, tek kötü tezahürat yapmadan takıma destek verdiler ve alınan galibiyete ortak oldular. Aynen devam etmeleri beklentilerimiz arasında.
Bayrampaşa Spor Kulübü yöneticilerinin, kulübümüze gösterdiği yakın ilgiye de ayrıca teşekkür etmeyi unutmuyoruz.
Ne kadar güzel görünüyor her taraf, üç maç dokuz puan ve gülen yüzler. Yönetici arkadaşların keyiflerinin yerinde olması, iyi yarınların da müjdecisi gibi…
İbrahim Balcı