Son Dakika Haberler

Sarıyer Kapalı Spor Salonu Kaosu Bitti

Sarıyer Kapalı Spor Salonu Kaosu Bitti
Okunma : 111 views Yorum Yap

Kapali Spor Salonu Sarıyer Belediyesi, Sarıyer Kapalı Spor Salonu anlaşmazlığı sonuçlandı.

Sarıyer Kapalı Spor Salonu, Sarıyer Belediyesinin elinden alınması için büyük çaba harcayan AKP siyasi kadroları yetkilerini aşarak polis gözetiminde salonun boşaltılması için resmi yazı ile gerekn yapılmak istenmişti.

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin kurumlar arası gelişen olaya müdahale etti.

Sarıyer Kapalı Spor Salonu için verilen mücadeleye müdehale ederek, bir resmi kurum, bir başka resmi kurumu polis zorlu ile boşaltması mümkün değildir, buna makam olarak müsade edemem, Sarıyer böyle bir gerginliği kaldırmaz anlayışı ile yaşanan duruma müdahale ederek her iki tarafın ( beden terbiyesi ile Belediye )arasında anlaşarak hemen olaya çözüm bulunmasını istedi.

İki taraf karşılıklı anlaşarak Sarıyer Kapalı Spor Salonu Sarıyer Belediyesine kaldı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Beden terbiyesi ile girişimlerde bulunarak yapılacak olan tadilat yerine, salonun yıkılarak biraz daha fazla bütçe ile mevcut arazi üzerinde Spor Salonunun nizami bir şekilde resmi müsabaka oynanabilecek uluslararası projeye uygun şekilde yapmak istemiş ve Beden Terbiyesi bunu kabul etmemişti.

Şükrü Genç, Atıl durumda olan kapalı spor salonunu bir milyon yatırım yaparak salon yüksekliğini nizami boyuta getirmiş ve taban yenimelerini ve dış çephe, tribünleri yenileyerek aktif hale getirmişti.

Bugün Sarıyer Kapalı Spor Salonu, Sarıyer Belediyesinin tekrar hizmetine girdi.