Son Dakika Haberler

Sarıyer Meclisi Çok Sakin Geçiyor

Sarıyer Meclisi Çok Sakin Geçiyor
Okunma : 118 views Yorum Yap

meclis_1212Sarıyer Belediye Meclisi Haziran aynın ilk toplantısını yaptı.

2014 meclis oluşumunun ve CHP – AKP meclis üyelerinin meclis içindeki tavır ve davranışları özlenen meclis. Sarıyer’e yakışan bir oturum tablosunu oluşturdu.

2013 yılının çalkantılı geçen oturumlarından eser kalmayan mecliste, gereksiz tartışmaların olmadığı, Sarıyer’i birlikte yönetmenin ve sorumlulukları paylaşmanın bilincinde olan her iki parti Sarıyer Belediye meclisinde ender görülen sukünet sergiliyor.

Meclis oturumunda. AKP Meclis Üyesi Hicran Çelikyay, meclise sunduğu önergesinde; “5333 sayılı belediye kanunu madde 53’te belediye, yangın, sanayi kazaları, deprem ve diğer doğal afetlerden korumak ve bunların zararlarını azaltmak amacıyla gerekli afet, acil durum planlarını yapar ve ekiple donanımlarını hazırlar. Acil durum planlarının hazırlanmasında diğer acil durum planlarıyla da koordinasyon sağlanır ve ilgili bakanlık, kamu kuruluşları ve diğer mahalli idarelerin görüşleri alınır. Planlar doğrultusunda halkın eğitimi için ciddi önlemler alınarak kurumlarla ortak planlar yapılabilir. Belediye belirli sınırlar dışında olan afetlerde de bu bölgelere gerekli destek sağlayabilir. Bu kapsamda belediyemizin yaptığı çalışmalar konusunda bilgi edinmek talebiyle konuyu başkanlık makamına havalesine arz ederim” şeklinde konuştu. Çelikyay’ın ilgili önergesi başkanlık makamına havale edildi.

AKP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun meclise verdiği önergesinde; “Araç kullanımı ile ilgili yaklaşık 5 yıldır önerge veriyoruz ama cevap alamıyoruz. Araç kiralamada yıllar arasında artış vardır. Bu ciddi bir rakamdır. Buradan yola çıkarak dört tane soru soracağım; araç kiralama işini hangi birim yapmaktadır, belediyemizin kullandığı kaç adet kiralık aracı vardır, ihaleyi alan firmanın araçları teknik şartnameye uymakta mıdır, araç kiralanırken yıllar arasındaki farkın sebebinin neden kaynaklanmaktadır. Önergemin cevaplanmak üzere ilgili makama havalesini talep ediyorum” dedi. Coşgun’un ilgili önergesinin başkanlık makamına havalesi oy birliği ile kabul edildi.