Son Dakika Haberler

SARIYER’DE 19 MAYIS YÜRÜYÜŞÜ

SARIYER’DE 19 MAYIS YÜRÜYÜŞÜ
Okunma : 104 views Yorum Yap

Sevgimizi test etmeye kalkmasınlar.

CHP Sarıyer İle Başkanlığı ilk defa Cumhuriyet Bayramı dışında 19 Mayıs’da yürüyüş gerçekleştirdi.

Kireçburnu sahilinden başlayarak salihden Sarıyer Merkez mahallesine yürüyen partililer ve Atatürk sevdalıları yürüyüş sırasında Mustafa Kemal’in Askerleriyiz, sloganı attı, İzmir Marşı söylediler.

Kortej önünden CHP Sarıyer Gençlik Kolları bisiklet grubu öncülük etti.

Emniyet Müdürülüğünden izinli bir şekilde gerçekleştirilen etkinlikte Bisikletli polisler yürüyüş sırasında gruba yardımcı oldular.

Sarıyer Merkez Mahallesin Şehit Mithat Yılmaz caddesi üzerinden Sarıyer Merkez Mezarlığı çevresinden dönerek Cumhuriyet meydanına gelmek isteyen grup Sivil Emniyet Müdür Yardımcısı kadın’ın uyarıları üzerine geleneksel olarak gerçekleşen yürüyüş güzergahı değiştirildi ve ellerinde bayraklarla yürüyen halk Türbe sokağı üzerinden Sarıyer Devlet Hastanesi ve Sarıyer Merkez Camii yanından alana girmek zorunda kaldı.

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türk Kadınlar Birliği yürüyüşe destek verdiler.

CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, son günlerde Mustafa Kemal Atatürk’e ve Annesi Zübeyde Hanıma bir şahıs tarafından söylenen çirkin sözler bizleri derinden sarmıştır. Yetkililerin en kısa zamanda bu şahsı cezalandırmalarını istiyoruz, bizlerde kendilerine yardımcı olmak için bu şahsı arıyoruz dedi. Hiç kimse Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar sevdiğimizi ve neleri feda edebileceğimizi test etmesin açıklamasında bulundu.

Foto / Tuncay Dağlı