Son Dakika Haberler

SARIYER’DE BİRLİK BERABERLİK TARİHİ YAZILDI

SARIYER’DE BİRLİK BERABERLİK TARİHİ YAZILDI
Okunma : 25 views Yorum Yap

Sariyerdedemokrasi
Sarıyer’de siyasi parti temsilcileri, Vatan Partisi, Büyük Birlik Partisi, Saadet Partisi, Cumhuriyet Halk partisi, Ak Parti, Belediye Başkanı Şükrü Genç,Sarıyer Kaymakamı Osman Gürsoy Bilgin, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı, Eski Mişşet vekili Selamı Uzun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ( Eski Sarıyer Kaymakamı) 15 Temmuz kanlı darbe girişimi nedeniyle konuşmalar yaptılar ve “Sarıyer’de  Demokrasi Manifestosu”  imzaladılar.
Vatan Partisi İlçe Başkanı Levent Şahin, “hain darbe girişimine milletimiz, vatandaşlarımız, Çanakkale de, Sakarya’da Dumlupınar da şehit düşen analarının torunları olduğunu düşünülerek kesin bil şekilde yenilgiye uğratmıştır” dedi
TÜRK MİLLETİ HER ZAMAN DİK DURMUŞTUR
Büyük Birlik Partisi başkanı Hüseyin Koç ise “15 Temmuz milletimizin bir uyanma şuuru olmuştur, Türk milleti tarih boyunca her zaman darbelere karşı dik durmuştur, bizim milletimiz her zaman milletini, devletini akan nehir gibi Türkiye’nin bütün engellerini aşmış ve tankları durdurmuştur. Darbeler hiçbir zaman mutluluk getirmemiştir.”
KAHROLSUN FETO KAHROLSUN PKK
Milliyetçi Hareket Partisi Sarıyer ilçe Başkanı Ünsal Bilgiç ise “15 Temmuz akşamında hain ve alçakça bir darbe girişimi ile milletimiz ve sivil milli irademiz karşı karşıya kalmıştır, milletimiz aynı siperde birlikte olup bu kalkışmanın üstesinden gelmiştir. Allah birliğimizi ve beraberliğimiz bozmasın, 40 yıldır dağda askerimize polisimize pusu kuran hain pkk terör örgütü bugünde devletimizin içine sinen Feto terör örgütü tarafından derdest edilmeye çalışılmıştır. Seçilmiş mili iradeye TBMM alçakça saldırmıştır hepsini lanetliyoruz. Kahrolsun pkk kahrolsun Feto diyorum.”
KEŞKE ACI GÜNLER YAŞAMDAN BİRLİKTELİKLERİ YAŞASAK
CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz ise “Burada özlenen bir tablo var. Maalesef böyle tabloları büyük acılar sonra edinebiliyoruz, keşke acı günleri yaşamadan bu güzel günleri bu birliktelikleri yaşayabilsek, onu bir gün öğreneceğiz, bu demokrasi adına mutlu bir kazanım biz darbeleri kim yaparsa yapsın kime yapılırsa yapılsın hepsine karşıyız Ülkenin demokrasiye ihtiyacı olduğunu yıllardan beri savunan bundan sonrada tek çıkış yolunun demokratik yönetim tarzı ile parlementer sistemle olacağına inan bir anlayışla bütün darbeleri karşı olduğunu biliyoruz,Müzakere etmek çok güzel demokrasi rejimi dialoğ rejimi, gerçekten Türkiye de olağan üstü bir hal var, lakin siyasette çok olağan bir hal var,bu çok iyi bir kazanım bunun hepinizin takipçisi olmanızı bunu yaşatmanızı, yeşertmenizi arzu ediyorum.”
EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ ASİL DURUŞ SERGİLEDİ
AKP Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar ise “Herkesin demokrasi nöbeti mubarek olsun, buradan özellikle vicdanlarını kaybetmiş, değerlerini yitirmiş,insanlık düşmanları tarafından gerçekleştirilen menfur saldırı sonucu hayatını kaybeden şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum, 15 Temmuz millet olarak tarihin en zor, en karanlık en uzun bir gecesini hep birlikte yaşadık, birlik beraberlik kardeşlik şuuru bizin en büyük nimetlerimizden birisidir.bu büyük nimet sayesinde bu millet ateş çukuruna yuvarlanmaktan ve karanlığa gömülmekten kurtuldu, o gecenin adına Sarıyer Emniyet müdürümüz burada ilk dakikalarda beni aradı kesinlikle birlikte olacağız bu çapulculara teslim olmayacağız, benim için ömrüm boyunca unutmayacağım bir asil duruş sergileyen emniyet müdürümüze şukranlarımı şahsım ve Sarıyerliler adına arz ediyorum.”
DEMOKRASİ NÖBETİNİ YILLARDAN BERİ TUTUYORSUNUZ
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise “çok acı günler yaşadık,bu bedelleri hep ödüyoruz, 15- 20 yılda bir bedel ödüyoruz,bu bedeller hep ağır oluyor, yine bir bedel ödedik, dilerim bu son olur. Demokrasiler eğer sağlam bir zeminde kurulursa siyaset yapılabilir, siyasi partiler var olabilir ve herkes demokratik bir ortamda yaşar, sağlam bir zemin bulamadığı bir anda başımıza nelerin geldiğini görüyoruz, yapılması gereken hepimize, sayın Cumhurbaşkanımızdan en son noktadaki vatandaşa herkesin sorumluluğunu tekrar önümüze koyması gerekiyor, bizler demokrasiye sağlam temellere kuracağız, bugün siyaset yapma günü değil, gün birlik beraberlik günü, hep beraber olma günü, gün sadece elleri birleştirme değil bütün gücümüzle bir arada durma günü. 15 Temmuz gecesinde olduğu ve sonrasında olduğu gibi, bizim yarınımızda ancak önce siyaset değil, önce insanlığı temel alacağız, birbirimizi dah çok seveceğiz, sevgiyi temel alacağız, fırtına ne kadar kuvvetli olursa olsun kayadan sadece tozunu alabilir, Sarıyer halkına zaten başından beri yıllardan beri çok büyük güvencim var, Demokrasi nöbetinizi sadece 15 Temmuz ‘dan buyana değil yıllardan beri tutuyorsunuz. Türkiye’nın bu kadar güzel bir köşesinde, aynı direncin, aynı inancın, aynı hassasiyetin devam edeceğine ve ettirileceğine en ufak bir şüphem yoktur, Sarıyer li iki kardeşimizi İstinye’den fatih kardeşimi ve Derbent’te can kardeşimi unutmayacağız. Onların ödediği can bedelini biz bir daha ödememe konusunda ama her an ödemeye hazır olarak , bir daha ödememek için burada andını içeceğiz,dedi.
LAZER GÜDÜMLÜ FÜZE İLE 50 ÖZEL HAREKATÇI ŞEHİT OLDU
Sarıyer Kaymakamı Osman Gürsoy Bilgin, “15 gün önce Türk tarihinin gördüğü en hain kalkışma Fetö terör örgütüne mensup üniformalı teröristlerce türk milletinie ihanet kalkışması ile bu millet karşı karşıya kaldı. Türk milletini vergileri ile kedisine emanet etiği savaş uçaklarını, helikopterlerini, tanklarını silahları ellerinde Türk bayrakları olan vatandaşlara karşı kullanmaktan çekinmediler, haince saldırdılar. Ancak Cumhurbaşkanımızın büyük diyareti ile vatandaşlarımızı sokağa daveti ile bu kalkışma hakim kaldı. Yarım kaldı, Türk milleti iman dolu göğsüyle tankın önüne kendisini atmaktan çekinmedi. 237 kardeşimi şehit oldu, bu fetö hainleri TBMM bombalamaktan geri durmadılar, Cumhurbaşkanlığı külliyesini ve Emniyet Müdürlüğünü bombalamaktan geri durmadılar. 50 Özel harekat kardeşimizi lazer güdümlü füze ile şehi etmekten geri durmadılar, tankın karşında duran vatandaşlarımıza tank ateşi etmekten geri durmadı bu hainler, ama başarılı olamadılar, çünkü millet iradesinin önünde kimse duramaz. Sizler oylarınızla seçmiş olduğunuz hükümetimize, Cumhurbaşkanımıza sahip çıktını Allah sizden razı oldun, sizin bu davranışınıza bütün dünya gıpta ile bakıyorlar, bizi bir Suriye, bir Irak,Mısır, Libya yapmak istediler, 237 kardeşimiz şehit oldu ve Sarıyer bu tarih sayfalarında yerini aldı.Borsa binası bu hainler tarafından 15 temmuz gecesi işgal edildi,başta emniyet müdürümüz olmak üzere gerekli her türlü müdahale yapıldı. Sarıyerli halkımızın en önce müdahale ettiler, Bütün ülkemizdeki emniyet mensuplarımızı tebrik ediyorum. Siyasi partilerimiz mesele vatansa gerisi teferruattır diyerek biz siyaseti yaparız ama vatanın birliği beraberliği ülkenin özgürlüğü bir kenara dediler ve bu hainler karşısında tek yürek olarak durdular.”