Son Dakika Haberler

SARIYER’DE CUMHURİYET ÇOŞKUSU

SARIYER’DE CUMHURİYET ÇOŞKUSU
Okunma : 93 views Yorum Yap

chriyetbayram-12
Cumhuriyet’in kuruluşunun 93. yıl dönümü Sarıyer’de her yıl daha kalabalık bir kitle ile kutlanmaya devam ediyor.
Sarıyer Belediyesi’nin organize ettiği Cumhuriyet Bayramı Fener Alayı Yürüyüşünde 1 Kilometrelik bayrak taşındı. Kefeliköy’den başlayarak Sarıyer Cumhuriyet Meydanına yapılan yürüyüş kortejinde vatandaşlar büyük bayrağı taşıyarak alana getirdiler yol boyunca bayrak etrafında sloganlar atarak bayram kutlamasını çoşku ile yaşadılar.
Sivil toplum kuruluşları, Spor Kulüpleri, Türk Hava Kurumu, sahilde mola yapmış olan balıkçı tekneleri büyük destek verdiler, Türk Hava Kurumu havadan bayraklar gezdirerek değişik bir görüntü oluşturdular.
TERÖR NALETLENDİ
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Bayram konuşması için çıktığı kürsü’de gelen kötü haber üzerine konuşmasını yarıda keserek CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ‘in ayağından vurulduğunu belirterek Terörün her türlüsüne karşı olduğunu ve bugün ülkemizden yaşananları gördüğümüzde daha çok birlik ve beraberlik içinde olmamız gerektiğini söyledi.
Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önündeki toplanan on binlerce kişiye konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç şöyle konuştu: “Türkiye Cumhuriyeti 93 yaşında. Cumhuriyeti senede bir kez veya sadece sloganlar eşliğinde kutlamak yerine yaşam biçimi yaptığımızda, gerçek anlamı ortaya çıkacaktır. Yaşam biçimine dönüşen ve insanlar tarafından özümsenen cumhuriyet, yaşadığımız terör, darbe girişimi ve diğer tüm sorunları mutlaka en aza indirecektir. Geleceğin inşası yine cumhuriyetin ilkelerine sımsıkı bağlı kalmaktan geçmektedir. Cumhuriyet değerlidir” dedi.
Muhteşem kalabalık oluşturan Fener Alayı yürüyüşü Sarıyer Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. Meydanda Grup 27 ve Teoman konseri ile gecenin ilerleye saatlerine kadar konser muhteşem kalabalık ile devam etti.