Son Dakika Haberler

SARIYER’DE DİNLERİN KARDEŞLİĞİ, SRUP HIRİMSİMYANTS KİLİSESİNDE SAHUR

SARIYER’DE DİNLERİN KARDEŞLİĞİ, SRUP HIRİMSİMYANTS KİLİSESİNDE SAHUR
Okunma : 143 views Yorum Yap

Kilisedeisahur
Sarıyer Belediyesi ve Büyükdere Surp Hıripsimyants Ermeni Kilisesi Vakfı, kilise bahçesinde sahur programı düzenledi. Programda birlik ve beraberlik mesajları verildi.
Büyükdere Surp Hıripsimyants Ermeni Kilisesi’ndeki programa, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Kilise Vakfı Başkanı Murat Süme, kilise vakfı üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı.
Sahur yemeğinin ardından Boğaziçi Camii İmam Hatibi Fatih Yüksel yemek duası okudu. Daha sonra konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, geçmişte Sarıyerde olduğu gibi bugünde İstanbul’da tüm dinlere mensup vatandaşların birbirlerinin cenazesine katılıp, bayramlarını da kutladığını belirterek, tüm Türkiye’ye birlik, beraberlik temenni etti. Genç, hazan, ezan ve çanın aynı karede görüntülenebildiği, barış ve hoşgörünün medeniyeti Türkiye’de barışı sürdürme sorumluluğunun bilincinde hareket ettiklerini kaydederek, ”Bu seneki sahurda, geçen seneden daha kalabalık olarak buradasınız. Gelecek yıllarda daha da kalabalık olacağız. Sizlerle bir arada ve hepimiz birlik beraberliğimizi her daim devam ettirmek zorundayız. Bu ülke hepimizin, biz bu ülkeye herkesi sığdırırız. Yeter ki gönüller hoş olsun. Yeter ki gönül birlikteliği olsun” dedi.
Büyükdere Surp Hıripsimyants Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı Murat Süme ise, ”Dün akşam olan kötü durumu nefretle kınıyoruz. Buradan hep beraber inadına haykırıyoruz dostluk, barış ve kardeşlik diye. Allah nasip kısmet ederse gelecek sene burada daha coşkulu hatta dış tarafıda masalarda doldurup bir program yapmak istiyoruz, “Dün gerçekleşen hain saldırıyı lanetle kınıyorum. Bütün bunlara rağmen inadına dostluk, inadına barış, inadına kardeşlik diyoruz.” ifadelerini kullandı.
Programa, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Büyükdere Surp Hıripsimyants Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı Murat Süme, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, ilçe belediyesi meclis üyeleri, kilise vakfı üyeleri ile Büyükdere Mahallesi Muhtarı Ali Yazıcı ve mahalle sakinleri katıldı.