Son Dakika Haberler

SARIYER’DE KADININ GÜCÜ

SARIYER’DE KADININ GÜCÜ
Okunma : 36 views Yorum Yap

MikrakrediSarıyer Belediyesi, Darülaceze Vakfı ve Rotary Kulübü tarafından, evde atıl kalan kadın gücünün ev ekonomisine katkı sağlaması amacıyla hayata geçirdikleri Mikrokredi desteğini alan kadınlar, Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda festival düzenlediler. Sarıyer Belediyesi ve Rotary Kulübü 2420. Bölge tarafından yürütülen Mikrokredi hizmetinden yararlanan girişimci kadınların bir araya geldiği etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Girişimcilik fonu alarak ev ekonomilerine destek vermek isteyen kadınların el emeklerini sergiledikleri stantları ziyaret eden vatandaşlar bol bol alışveriş yaparlarken, Düşler Akademisi Grubu’nun şarkıları ile güzel havanın keyfini çıkarttılar.

Hedef; kadının kendi yaşamına sahip çıkması

Sarıyer Belediyesi Mikrokredi Şubesi Sorumlusu Güler Sönmez, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in, yaratılan “Mikrokredi Fırsatı” ile kadınların kendi işlerine ve yaşamlarına sahip çıkmaları hedefiyle bugüne kadar bin kadının girişimcilik fonu aldığını ifade etti. Proje hakkında bilgi veren Sönmez, “Prof. Dr. Muhammed Yunus tarafından başlatılan ve 2004 yılında Türkiye’de uygulanma izni alınan proje 2012 yılında Sarıyer Belediyesi ve Rotary Kulübü arasında imzalanan protokolle Sarıyer’de hayata geçti. Kadınlar evde otururken, bir yandan çocuğuna, yaşlısına, hastasına bakarken bir yandan da üretebiliyorlar. Mikrokredi desteği vermekle kalmıyoruz, özel günlerde ürettiklerini tüketiciyle buluşturmalarını sağlıyoruz” dedi.