Son Dakika Haberler

"Sarıyer'de Mülkiyet Sorunu"VATANDAŞIN BASKISI ŞERH'İ GERİ ÇEKTİRDİ

"Sarıyer'de Mülkiyet Sorunu"VATANDAŞIN BASKISI ŞERH'İ GERİ ÇEKTİRDİ
Okunma : 90 views Yorum Yap

Komisyonlar
Sarıyer Belediyesi Şubat Ayı ikinci oturumunda 2981 Sayılı İmar affı görüşmelerinde Pazartesi günü gündeme gelen ve komisyona havale edilen Sarıyer Mülkiyet Sorunları maddesi, komisyonlarca görüşüldü ve meclise sunuldu.

Komisyon Raporu: 2981 sayılı kanundan doğan tapu tahsşsi belgelerinin tapuya dönüştürülmesi için islah imar planının koşul olarak görülmesi dikkate alınarak ve ayrıca 2981 sayılı yasa dışında bölgemizde ki 2960 sayılı Boğaziçi Kanunu, 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu 6639 numaralı torba yasa ve Geri görünüm ve etkileme bölgesinde ilişkin mevzuatın varlığı dikkate alınarak komisyon görüş bildirdi.

AKP grubu komisyon görüşüne şerh koydu.
Gündem maddesi görüşülürken söz alan Akp Grup Başkan vekili Nurettin Çelik bu maddeye şerh koyduklarını açıkladı, oylamada evet vereceklerini ve şerh’in kabul edilmesini istedi.
 
EVELEYİP GEVELEMEDEN BEN SENİN YANINDAYIM SONUNA KADAR DİYECEKSİN
GokanzeybekAKP’nin şerhi üzerine söz alan CHP Grup başkan vekili Gökan Zeybek, “irade oluşmuş,halk sürecine sahip çıkmış ve burada yasama organı olan belediye meclisinin gündeminde kendisi ve çocuklarının geleceği ile ilgili bir kararın alınmasını istiyor.
Bizler yerel siyaset yapan insanlar, gücünü halktan alan insanların dayanağı halkın yararına bir şey var mı, burada eveleyip gevelemeden ben senin yanındayım ve bu kararını destekliyorum nereye kadar gidecekse o raya kadar gideceğim diyebileceksin.”
VATANDAŞ BASKISI ŞERH’İ GERİ ÇEKTİRDİ
Oylamaya geçildi, bir süre şerh’e tepki gösteren vatandaşlar, diğer maddeler görüşülürken dernekler ve mahalle temsilcilerinin baskısı nedeniyle meclise 10 dakika ara verildi.
Sarıyer Belediye Meclisi tarihi günlerden birini daha yaşarken olay çıkmaması için halkın sabırlı olmaları konusunda uyarılar yapıldı. Mahalle temsilcilerinin kalabalığı sakinleştirmesi ile yeniden gündeme geçildi.
 
MECLİSTE İKİ KERE ARA VERİLDİ
Diğer gündem meddelerİ görüşüldükten sonra, 2981 imar affı komisyonu raporuna şerh koyan Akp Grup Başkan vekili Nurettin Çelik ile Maddenin komisyon raporu doğrultusunda içerikleri ile birlikte geçmesini savunan CHP grup Başkan Vekili Gökan Zeybek mecliste 5 dakika süre istedi ve yapılan görüşme sonucunda ” Sarıyer Mülkiyet Sorunları maddesi tekrar görüşüldü.
Nurettin Çelik Akp gurubu olarak şerh’imizden vaz geçiyoruz ve geri alıyoruz, komisyon raporuna not olarak yazılmasını talep ediyor ve bu maddeye evet diyoruz açıklaması yaptı.
Mahalle ve Derneklerin baskısı sonucu Şerh geri çektirilerek madde komisyondan geldiği şekli ile kabul edilerek oybirliği ile geçmiş oldu.
CHP Grup Başkan Vekili Gökan Zeybek ise mülkiyet sorunları maddemizin Büyükşehir Belediye Meclisinden geçmesi içinde arkadaşların duyarlı olmalarını diliyorum dedi.
KOMİSYON RAPORU
 
image