Son Dakika Haberler

Sarıyerde Şehit tabelasından rahatsız oldular!

Sarıyerde Şehit tabelasından rahatsız oldular!
Okunma : 303 views Yorum Yap

MithatyilmazIstanbul Büyükşehir Belediyesine ait olan Sarıyer ana caddesi ” Şehit Mithat Yılmaz Caddesi” Sarıyer Pamuk Pastahanesi önünde “Horozoğlu Çeşmesi ” yanında bulunan ana cadde tabelası hangi nedenle yerinden kaldırılmıştır.
Aylarca sokak adları konusunda sarıyer belediye meclisinde tartışması yapılan ve ısrarla bazı isimlere muhalif olan ve sokak isimleri konusunda anlaşmazlığa düşülen, çözüm bulunmayan sokak isimleri, sendrom olarak gündemde yerini almış ve CHP’ nin çoğunluk oyları ile geçmişti.
Sarıyerde ana cadde Şehit Mithat Yılmaz tabelasından kim ne isteyebilir, sarıyer halkı defalarca bildirmesine ve uyarmasına ragmen tabelanın yerine koymaması düşündürücü.
AKP iktidarının şehit kelimesinden rahatsız olduğunu, din adına yapılmayan şavaşlarda ölenler şehit kabul edilmediği siyaseti yıllarca uygulayan Cemaat Hükümeti, Büyükşehir’e ait olan cadde ve kaldırımdaki tabelanın neden söküldüğü ve söküldüğü tespit edildiği halde neden takılmadığı akıllarda soru işareti bırakıyor.
Altı aylık bir zaman içinde bir çok kere yetkili birimlere söylendiği ve Büyükşehir bilgilendirildiği halde ” Şehit Mithat Yılmaz Caddesi” tabelası neden yerine konmamaktadır